Kraków by Night: Hejnał Nocy XXXV

 

 

W ciemnych, germańskich lasach Batavii co roku odbywały się rytuały poświęcone mrocznym, krwawym bogom, czczonym przez lokalne plemię Batawów. Chociaż ziemie te zostały już wcielone w poczet Imperium Rzymskiego, a w pobliżu osady mieszkały rodziny rzymskich urzędników, żołnierzy oraz osadników, stare zwyczaje wydawały się nie gasnąć – prędzej zarażając „cywilizowanych” swoją niezwykłością. Zbyt często, kiedy zapadał zmrok, łacinnicy opuszczali skromną świątynie Hestii, aby udać się do lasu i złożyć ofiary mniej łaskawym siłom.

Te święto ma być jednak na swój sposób niezwykłe. Lokalni urzędnicy bowiem gościli niezwykle wpływowych ludzi ze stolicy, którzy żywo zainteresowali się nadchodzącym świętem.

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka „Biedronka” Ladra
Gdzie: Orkon – Konwent Gier Terenowych
Kiedy: 24 lipca – 25 lipca (sobota – niedziela)
Realia: Requiem for Rome
Klimat: polityka, religia, horror oraz gra obyczajowa
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: wkrótce

Facebook: odwiedź wydarzenie

Informacje:

Mamy przyjemność zaprosić Was na dwudniowego larpa luźno osadzonego w uniwersum Requiem for Rome (wchodzącym w skład Kronik Mroku oraz systemu Wampir: Requiem). Będzie nastawiony na narratywizm oraz symulacjonizm, w klimacie polityki, religii, horroru oraz gry obyczajowej.

Larp zaplanowany jest na sobotę 24 lipca, na około godzinę 17-tą (zbiórka i przygotowania zaczną się na pewno wcześniej). Pierwszy dzień rozgrywki będzie trwał do późnych godzin nocnych. Drugiego dnia planujemy grać od godziny 14 do 18.

Fabuła będzie przede wszystkim nastawiona na grę ludźmi oraz sługami nieumarłych. Postaci Spokrewnionych planujemy bardzo niewiele i nie będą one traktowane priorytetowo nad inne w żaden sposób.

~ ~ ~

Dzień wcześniej, 23-go, odbędą się warsztaty p.t. ?Bądź jak Helena i Parys!?, nazywany przez nad nadto podtytułem: ?Jak ze zwykłej szmaty zrobić antyczną szmatę? – będzie to stworzony na potrzeby larpa kurs craftingowy dotyczący antycznych strojów. Krótka prelekcja dotycząca ówczesnej mody oraz warsztaty na których będzie można przygotować sobie strój.

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *