Kraków by Night: Hejnał Nocy XXXV

 

Podtytuł: Coś się kończy…

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Ladra
Gdzie: Lokalizacja podana w wydarzeniu
Kiedy: 8 maja (sobota), 18:00.
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Składka: 10 zł.

Składkę można wpłacić na nasze konto, albo przekazać ją na miejscu.

Agnieszka Ladra
07 1140 2004 0000 3902 7924 8149

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Hejnał Nocy IV Sezon – Wprowadzenie:

Zapowiedź:

Marzec 2020 roku. W mediach od niedawna, lecz coraz częściej słyszy się o wirusie Covid-19, rosnącym zagrożeniu wzbudzającym niemal powszechną panikę wśród ludzi. Członkowie Klubu Dżentelmenów, którzy nie posiadają własnych, łatwo dostępnych trzód obawiają się, że po raz kolejny doświadczą głodu, który jeszcze rok temu dał się wszystkim w mieście we znaki.

Mrozy dalej nie ustępują, chociaż wszyscy z utęsknieniem wypatrują wiosny. Ludzie coraz częściej topią kukły Marzanny, jakby wierząc, że ta mała tradycja miała jednak w sobie moc i mogłaby przegnać zimę. Ci zaś, którzy prawdziwie czczą dawne, niemal zapomniane, pogańskie bóstwa, przygotowują się do tego, aby 20 marca odbyć Jare Gody, w przekonaniu, że ich rytuały ostatecznie odegnają mrozy.

Rodzina nie pozostaje w tym odosobniona. Jak słychać w plotkach, Chór Mareny wraz z Ordo Drakul zbiera się gdzieś w okolicach któregoś z krakowskich kopców, a spotkanie to zdaje się mieć niebagatelne znaczenie i być może od podjętych tam decyzji zależeć będzie to, co przyniesie przyszłość.

20 marca było jednak datą, którą nie tylko powyższe grupy wybrały na noc ważnych spotkań i decyzji. Zbigniew Tarnowski przy wsparciu swojego mentora, Mateusza, zaprosił na swoje inicjacyjne do Lancea Sanctum spotkanie wiele znaczących osób, a nadto, Stanisław Tarnowski dał do zrozumienia każdemu ze Zgromadzenia Invictus, że ma na nim coś ważnego do przekazania. Plotkuje się, że coś w rycerstwie miało się nieodwracalnie zmienić tej nocy.

  • Spotkania te odbędą się fabularnie równocześnie. Fabularnie będzie jednak możliwość przemieszczenia się między nimi, będzie to jednak wymagało zejścia z gry na czas równy temu, jaki zająłby przejazd między fabularnymi lokalizacjami. Nadto, by udać się na jedno z nich, trzeba będzie wiedzieć, gdzie ono się odbędzie i mieć zgodę na wejście.
  • Informację o zaproszeniach i informacjach względem obu spotkań otrzymacie na prywatnych kanałach na Discordzie.

Wielu ma jednak dziwne, mrożące krew w żyłach wrażenie, że nieznana groźba niczym Miecz Damoklesa wisi w powietrzu, zwiastując zmiany. W przeciągu jednego miesiąca dotarły do uszu wielu plotki, które zwiastują nadejście złych czasów. Media informują, że walki na terenie Nowej Huty wyraźnie osłabły, a policja chwali się wyłapaniem wielu powodujących spustoszenie ważnych, mafijnych figur. Nasiliły się też wieści o podpaleniach; ponoć spłonęło kilka mieszkań, a w pożarach zginęły niewinne osoby. Mówi się też o nieustającym wyciu w okolicach Ruczaju, a w wiadomościach można usłyszeć, że doszło tam do ataków dzikich zwierząt na samotnie spacerujących mieszkańców.

Coś miało się odmienić… kto jednak będzie w stanie przewidzieć, co przyniesie przyszłość? 

  • Rodzina – spis najważniejszych faktów historycznych, praw, funkcji oraz postaci.
  • Mapa domen Krakowa, z zaznaczeniem ciekawych miejsc. Uwaga! Na mapie pojawiła się nowa kategoria, p.t. „Pojawienie się nowych?”, która wskazuje o plotkach na temat nowych obecności. Punkty zawierają opisy o symptomach, na podstawie których stworzono domniemanie, iż ktoś się tam pojawił.

Wieści: będą pojawiały się sukcesywnie na Discordzie, na kanale #krk-info. Zachęcamy do śledzenia.

Plan spotkania:

  • 18:00 – od tej godziny jesteśmy i można przychodzić na miejsce gry, aby się przebrać i przygotować do gry,
  • 19:00 – zaczynamy grę w dwóch oddzielnych fabularnie lokacjach,
  • 21/22 – mniej więcej w tych godzinach planujemy fabularną klamrę i przeniesienie Was w inne miejsce – szczegóły na ten temat chcemy jednak okryć całunem tajemniczości aż do samej odsłony,
  • 00:00 – orientacyjna godzina, o której kończymy grę; odsłona może być skrócona, zdajemy sobie bowiem sprawę, że po roku przerwy dłuższa odsłona może okazać się dla wszystkich męcząca i lepiej będzie, jak damy sobie czas na rozruch,
  • 01:00 – planowana godzina opuszczenia lokacji.

Uwagi i logistyka:

Jak już pisaliśmy, trzy najbliższe odsłony będą formą epilogu – jednakże, nie konkretnie sezonu, lecz raczej dotychczasowych sezonów. Teraz, kiedy już mamy mocniej zweryfikowaną listę osób grających, wiemy w jakim kierunku będziemy iść. Od jesieni możecie się raczej spodziewać czegoś na kształt sequelu Hejnału, niż kolejnego sezonu. Planujemy bardzo dużą ilość zmian, solidne odświeżenie gry, tak, by miało się poczucie, jakbyśmy zaczynali nową dramę.

Chcemy jednak zachować możliwość kontynuowania postaci, chociaż będziemy zachęcać na pewno do tworzenia nowych. Decyzje można podejmować na bieżąco, zachęcamy do jak najszybszego napisania do nas w przypadku podjęcia takiej decyzji. Może być jednak tak, że będziemy jednocześnie zachęcać, by epilog rozegrać jeszcze starą postacią.

Fabularnie trzy najbliższe odsłony będą przesuwały nas sukcesywnie w czasie od marca 2020 do września / października 2021. Możecie się spodziewać dużej ilości moderowanych wydarzeń, które pomogą Wam zdynamizować wątki globalne oraz Wasze, prywatne, bez zabierania Wam oczywiście decyzyjności co do nich.

Do zobaczenia! Widzimy się już za tydzień, 8-go maja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *