Kraków by Night: Hejnał Nocy XXXI

 

Podtytuł: Bogate Pastwiska

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Ladra
Gdzie: Zaginiony Świat, Stefana Batorego 1
Kiedy: 23 listopada (sobota), 19:00 (zbieramy się od 18:oo)*
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Składka: 5 zł

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Hejnał Nocy IV Sezon – Wprowadzenie:
Są wśród nas tacy, którzy uważają się za stąpających wśród mroków nocy bogów. Obdarzeni mocami, które marzą się śmiertelnikom stajemy się nie raz władcami ich umysłów i dusz. Czy ktoś mógłby nas powstrzymać?

Nawet my jednak orientujemy się, że nie raz stajemy naprzeciw grozie i tajemnicom dla nas niepojętym, niczym nie różniąc się wtedy od dzieci bojących się potwora spod łóżka. Namacalnego i stanowiącego prawdziwe zagrożenie – mogącego zgasić naszą nieśmiertelność.

Czasem też nasze trzody okazują się potężniejsze i sprytniejsze, niż to przewidzieliśmy, zmuszając wilki do ucieczki w krwawej obławie. Wtedy, jak nigdy, odczuwamy, że żyjemy tak naprawdę tylko echem żywych, częściej podlegając ich prądom i rewolucjom, niż samemu wywierając na nich wpływ.

Kraków. Miasto Tajemnic.

Dumnie poruszamy sznurkami naszych własnych intryg, ignorując cień Wawelu, przypominający nam, że jesteśmy tu tylko z łaski Króla – władcy miasta, który nawet nie kwapi się, aby pokazać się swoim poddanym. Czy jednak ktoś ośmieliłby się mu przeciwstawić? Czy ktoś odważyłby się na nowo obudzić smoka?

Całożerca został ułożony do snu przez Miot Olofaga oraz Dzieci Wandy, co zażegnało długotrwały okres głodu i marazmu w mieście. Zaraz potem potoczył się cały szereg konsekwencji, spychający potomków Króla ze sceny. Nie oni mieli grać pierwsze skrzypce podczas zbliżającej się sztuki.

Z mroku wyłaniają się ręce śmiertelnych.

Wiedzą o nas – stało się to jasne wiosną 2019 roku. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Mafia, być może inni. Choć nikt nie odważyłby się podać tej informacji do wiadomości publicznej, z obawy przed ośmieszeniem, paniką czy jeszcze czymś innym, faktem jest, że posiadają wiedzę i z pewnością jej użyją. Czy będziemy na to gotowi? Czy wiemy, czego się obawiać? Dowiemy się tego już wkrótce.

Zapowiedź:
Rodzina nie organizuje zbyt wielu formalnych, zorganizowanych spotkań – tym razem jednak miało być inaczej. Wśród członków tak zwanego „Klubu Dżentelmenów” (co było synonimem Rodziny, używanym częściej przy śmiertelnych) rozeszła się wieść, iż Niezwyciężeni w nocy 23-go listopada zapraszali wszystkich przedstawicieli społeczności na ceremonię związaną z przyjęciem w ich szeregi nowego Spokrewnionego. Spotkanie miało odbyć się w jednym z Krakowskich Elizjów, ale tym razem: nie w Hejnale Nocy. Ceremoniał miał się bowiem odbyć o 20:00 w lokalu znanym jako Zaginiony Świat, znajdującym się na terenie o. Mateusza Tarnowskiego.

Nadto, miała przybyć formalna delegacja Rodziny z Rzeszowa, która miała się zwrócić do Krakowa z oficjalną, być może istotną dla całego regionu sprawą. Informacja ta przykuła uwagę wszystkich, bo choć znajdujące się na wschodzie miasto od dłuższego czasu utrzymywało stosunki dyplomatyczne ze starą stolicą, to jednak sprawy miedzy obiema grupami należały raczej do marginalnych i zazwyczaj – prywatnych.

Rolę opiekuna tego miejsca miał przyjąć doświadczony w podobnych zadaniach Tomasz Jakubowski. Mimo zmiany miejsca, to on był gwarantem spokoju i statusu quo wśród przebywających.  Ponoć przy pomocy Leili Jakubowskiej sprowadził zaufaną obsługę do klubu oraz zapas zabezpieczonej vitae. Chociaż tradycyjnie lokal nie miał być zamknięty na innych klientów, odseparowano dwie sale, w których Rodzina miałaby możliwość prowadzenia ceremonii oraz prywatnych spotkań.

Nocne spotkanie miało być zwieńczone atrakcją, zapowiedzianą przez Chórmistrzynię Konstancję Branicką, a zorganizowaną przez Dzieci Wandy – Klub Dżentelmenów został bowiem dodatkowo zaproszony na przedstawienie teatralne, które miało opowiedzieć istotną część historii Krakowskiej Społeczności Spokrewnionych. Zaproszono oczywiście na nią i Rzeszów, pragnąc pokazać wiekowe dziedzictwo miasta. 

Tymczasem, nad miastem zbierały się czarne chmury.

Niemal we wszystkich mediach pojawiła się informacja na temat wyjątkowo niepokojącego morderstwa. Były Prezydent Miasta Krakowa, Jakub Finder, który po trzymiesięcznej kadencji został zdjęty ze stanowiska za handel bronią i powiązania przemytnicze, wyszedł miesiąc temu dzięki dużej kaucji z więzienia. Po tym czasie, w jednym z krakowskich nieużytków doszło do pożaru, gdzie po dogłębnym zbadaniu sprawy znaleziono zwęglone ciało, przywiązane metalową liną do jednego z drewnianych bali nośnych budynku i przebite na wysokości serca kołkiem, prawdopodobnie kolejowym. Po testach DNA zwłok okazało się, że był to nikt inny, jak Jakub Finder – wtedy też sprawa ekspresowo obiegła media, a śledztwem zajęła się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z pewnością więcej będziecie w stanie przeczytać w prasie, również lokalnej.

To jednak nie wszystko – jest jeszcze coś, co może tylko pogłębić problem związany z reakcją świata na nieśmiertelnych. Kolejny miesiąc pokazał, że Kraków zmuszony będzie borykać się z problemem napływu nowych członków Rodziny – co szczególnie dotyczyło terenów będących poza kontrolą lokalnych Spokrewnionych, albo tych, którzy posiadali rozległe, ale niezbyt zabezpieczone strefy. Pierw rozeszły się wieści, że ktoś zaczął grasować na Podgórzu Duchackim, co powiązano ze sprawą „Ojca Błażeja” – zauważono tam większą aktywność dzikich zwierząt, tym razem wszelakiego ptactwa, które wydaje się zaczęło patrolować okolicę. Niedługo później symptomy obecności Spokrewnionych pojawiły się: na Mogile, na Prądniku Białym oraz na Bronowicach (więcej informacji znajdziecie na Mapie Domen). Co bardziej intrygujące, w kilku miejscach zauważono symbole Kakofonii – rodzaj znaków stosowanych przez Spokrewnionych, aby z zachowaniem Maskarady wysyłać komunikaty do innych członków społeczności. Oczywiście, w Krakowie tylko nieliczni umieli je odczytać.

Na Łagiewnikach już dawno wykryto obecność nieumarłego, niemniej, niewiele osób się tym przez ubiegły rok zainteresowało. Teraz jednak nie uszło uwadze Rodziny, że w pobliżu zaczęły pojawiać się malunki, będące być może elementem kultury Kakofonii, przedstawiające słomianą kukłę. Większe zainteresowanie, z oczywistych względów budzi jednak Prokocim oraz okolice Bagrów. W mediach pojawiła się niniejsza informacja:

„O świcie dnia 3 listopada 2019 roku znaleziono ciała ośmiu mężczyzn uzbrojonych i wyposażonych jak antyterroryści na starym, nieużywanym torowisku. Wszyscy zginęli z powodu ugryzień i ran szarpanych. Policja na ten moment milczy w tej sprawie. Rozbity jeep z kolejnym ciałem znaleziono w pobliżu sklepu „Groszek” na ulicy Bieżanowskiej.”

Dodatkowo, w okolicach Podgórza Duchackiego również zaczęło się coś dziać – nadaktywność ptactwa oraz wzrost przestępstw sugeruje, że pojawił się tam ktoś nowy, albo, że „ojciec Błażeja” rozszerzył swój teren również i w tym kierunku. Ponoć sprawą zainteresowała się policja, co stanowi realne zagrożenie złamania Maskarady. Jak zachowa się Rodzina w obliczu tego zagrożenia?

  • Rodzina – spis najważniejszych faktów historycznych, praw, funkcji oraz postaci.
  • Mapa domen Krakowa, z zaznaczeniem ciekawych miejsc. Uwaga! Na mapie pojawiła się nowa kategoria, p.t. „Pojawienie się nowych?”, która wskazuje o plotkach na temat nowych obecności. Punkty zawierają opisy o symptomach, na podstawie których stworzono domniemanie, iż ktoś się tam pojawił.

Uwagi i logistyka:

  • Gramy w innym lokalu niż zwykle, czyli w Zaginionym Świecie na ul. Stefana Batorego 1 – drama mocno rozrosła się, zwyczajnie w Pod Pijanym Elfem przestaliśmy się mieścić. Tym razem jest to również inny klub, niemniej rozważamy możliwość, iż w przyszłości klub ten będzie pełnił rolę znajdującego się na Kazimierzu „Hejnału Nocy”. Prosimy o śledzenie informacji fabularnych na ten temat, aby nie było w przyszłości wpadek, gdzie realnie jesteśmy.
  • Jeżeli będzie potrzeba, możemy być w klubie już od 16:00, aby dopiąć ostatnie ustalenia z graczami.
  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Część rzeczy będzie można zostawić sobie na zapleczu, nastawcie się jednak, że nie będzie wielkiej szatni dla graczy.
  • Gra zaczyna się punkt 19:00.
  • Po larpie oczywiście planowane jest afterparty, na które serdecznie zapraszamy.
  • Chociaż tym razem odsłona jest konkretnym spotkaniem Rodziny, przypominamy, że podczas dramy nie dochodzi zazwyczaj do ?następnego spotkania Rodziny?, albowiem jest to po prostu jeden z tych dni, kiedy akurat w Hejnale pojawia się więcej osób ? zazwyczaj bez odgórnego powodu ku temu.
  • Gazeta ?Kraków by Night? nie jest wampirzą gazetą, lecz zwykłą, drukowaną na potrzeby krakowskich lokali i klubów, nie ma nic wspólnego z Rodziną. Jest dostarczana wieczorami między innymi do Hejnału Nocy. 
  • Na czas larpa i afterparty mamy rabat na czerwone wino (po 6 złotych) oraz na shoty (po 6 złotych za 40-kę).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *