Kraków by Night: Hejnał Nocy XX

 

Podtytuł: Czas Złodziei i Oszustów

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 16 czerwca (sobota), 19:00
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

 

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Więc nie martwmy się, bo w końcu 
Nie nam jednym się nie klei 
Ważne, by choć raz w miesiącu mieć dyktando u nadziei 
Żeby w serca kajeciku po literkach zanotować 
I powtarzać sobie cicho takie prościuteńkie słowa 

Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy 
Jeszcze się spełnią nasze, piękne dni, marzenia, plany 
Tylko nie ulegajmy przedwczesnym niepokojom 
Bądźmy jak stare wróble, które stracha się nie boją 

– Daria Zawiałow ,”Jeszcze w zielone gramy” 

Zapowiedź:

Rozdział pierwszy. 26 maja, 2:00.
Do świtu było jeszcze ponad dwie godziny. Zaproszenie przyszło nagle, niespodziewanie i choć część z obecnych w Hejnale członków Klubu Dżentelmenów spodziewało się podobnego obrotu sprawy, to jednak nieobecność Leili zniweczyła te nadzieje… a może obawy? Informacja jednak była pewna: dostarczona przez pięknych mężczyzn i kobiety, które mówiły, że przysyłają ich Jakubowscy. To w ich stylu, nieprawdaż?

Ich Ród miał się powiększyć właśnie tej nocy. Dzień matki. Czyż to nie ironiczne?

Każdy mógł przybyć, wystarczyło być wtajemniczonym w sprawy bywalców Hejnału. Nie było trzeba należeć do Rodziny. Czyżby Leila jednak zamierzała się wywiązać z postanowienia, jakie wymusił na niej Kazimierz Tarnowski? Czas przyjść i się przekonać. Nikt jednak nie spodziewał się… złodziei?

Scena ta zacznie naszego larpa. Proszę o punktualność i gotowość przed godziną 19-stą, abyśmy mogli zacząć o czasie.

 

~~ ~

Rozdział drugi, od 10 czerwca.
Każdy z przedstawicieli Rodziny miał jakiś sposób, aby otrzymywać wieści z Krakowskiej Społeczności. Najczęściej wystarczyło przyjść do Hejnału Nocy podczas zmiany Marcela albo Andrzeja i zapytać o wieści, albo o wiadomości dla Spokrewnionych. Możliwe, że właśnie w ten sposób dotarło do wszystkich niniejsze obwieszczenie:

W obliczu listów i skarg, które pojawiły się na forum Rodziny wzywa się księcia Kazimierza z rodu Tarnowskich w Królewskim Mieście Krakowie do złożenie wyjaśnień przed przedstawicielami rodziny.
Przedstawia się dwie poniższe sprawy co do których są one oczekiwane:

Po pierwsze kim dla jego książęcej mości jest Vaclav z krwi Ventrue tytułujący się księciem Krakowa oraz jego rodzina, którzy jawią się jako prastarzy rywale miłościwie nam panującego Króla. Jakie są, były jego z nimi relacje. Czy jest im winien przysługi oraz inne związane z tą sprawą pytania.

Po drugie, dlaczego podważył wyrok Sędziego wydany na forum rodziny w jego obecności ustanowiony. Daria, wygnana księżniczka została ukarana i osądzona za wszystkie swe występki. Rodzina oczekuje wyjaśnień dlaczego ktoś kto stoi z racji swej funkcji na straży ładu i porządku w mieście łamie go. Nie godzi się by łamano powszechnie znaną rzymską maksymę, która od wieków stanowi podstawy prawa ? Bis de Eadem Re ne sit action? czyli nie karania dwa razy za ten sam czyn.

Jako przedstawiciela Rodziny, który będzie w jej imieniu wnosił oskarżenia wyznacza się członka rodu królewskiego Księcia Adalbertusa.

Z racji iż ja, Sędzia Stefan Kubiak będę poza miastem wypełniając obowiązki związane z przewodzeniem zgromadzeniu Ordo Dracul jako swego zastępcę do prowadzenia posiedzenia sądu wyznaczam Hrabinę Anastazję.

Książę Kazimierz ma prawo odpierać zarzuty osobiście lub poprzez wyznaczonego pełnomocnika.
Posiedzenie Sądu w tej sprawie odbędzie się 16 czerwca o godzinie 21:00 w zwyczajowym bezpiecznym miejscu.

Sędzia Królewskiego Miasta Krakowa Stefan Kubiak

Ponoć zarezerwowano jedną z sal i nie wpuszczą na spotkanie wszystkich. Nie mówiąc już o tym, że wieść również nie dotarła do wszystkich uszu. Od kilku dni jednak informacje o tym obwieszczeniu i planowanym spotkaniu wydają się być na ustach wszystkich. Coś się wydarzy – coś więcej. Możliwe, że będzie to na tyle znaczące, że odbije się nawet na osobach, które na nim nie będą.

Jakby zły omen niósł się echem nawet wśród cieni.

Krąży przy tym jeszcze jedna plotka. Ponoć ma zostać wybrana nowa miejska funkcja, zwana Harpią… jak i mówi się o zmianie Opiekuna Elizjum. Pewne jest jedno: Rodzina łaknie krwi oraz zmian.

~ ~ ~

Rozdział trzeci, od 16 czerwca, północ.
Ciemność i głód. Dziewczyna obudziła się czując drżenie całego ciała, a w uszach słysząc szepty. Do kogo należały i do czego ją namawiały? Zerwała się i zaczęła szybko pakować rzeczy. Miała mało czasu. Co mogła zrobić poza jak najszybszym dotarciem do Hejnału? Otworzyć oczy i spojrzeć na to, co dopiero ma się wydarzyć?

~ ~ ~

Ponoć na terenie Bieżanowa Nowego doszło do rozrób i napaści chuligańskiej. Zginęło też trzech ludzi, jak podała policja. Ludzie zaczęli unikać tego terenu w nocy, albowiem szok zachowaniem pseudokibiców wystraszył okoliczną ludność.

Domeny, które cierpią z powodu wzmożonej kontroli śmiertelnych i innych problemów:
– Bieżanów Nowy, okolice UE, okolice Kalwaryjskiej, okolice tandety, Łagiewniki, południowe Dębniki, Kamieniołom Liban.

Uwagi i logistyka:

  • Będzie to ostatnia odsłona sezonuChciałbym z Wami po larpie to uczcić, mam nadzieje, że wielu z Was zostanie na afterparty. Obiecuje postawić jakiś napitek.
  • Po tej odsłonie czeka Was specjalna gratka. Wszyscy nieumarli, którzy (nie)żyją z nami już od pierwszej odsłony, otrzymają darmową kropkę Mocy Krwi. Podobny benefit otrzymają również inni nieumarli, lecz dopiero za jakiś czas.
  • Na XX odsłonie będziemy raczej zamykać pewne wątki, niż otwierać nowe. Starajcie się czynić podobnie. Mamy dużo pomysłów na trzecią odsłonę i nie musicie się martwić o to, czy będziecie mieli czym grać.
  • Po tej odsłonie będę weryfikował kto gra dalej, organizował nową „rekrutację”, jak i w sierpniu/wrześniu chciałbym zorganizować dwa spotkania dla tych, którzy chcieliby dopisać nowe wątki, które mocniej wkręcą ich w fabułę gry.

 

  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Mała sala knajpy będzie naszą szatnią i nie bierze udziału w grze, chyba, że uda się skompilować rzeczy tak, by dało się tam wejść.
  • Gra zaczyna się punkt. 19:00.
  • W sobotę lokal będzie otwarty od 12:00. Można przyjść wcześniej i w ten sposób dorwać mnie w sprawie dogadania różnych spraw.
  • Bar ma już pełen asortyment. Każdy gracz dramy dostaje zniżkę barową. Będzie też dramowe wino, ostateczna cena to 5 zł za kieliszek (taniocha, co nie?).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *