Shadows of Cracow IV: Po drugiej stronie

Tu nie dzieje się nic na darmo, nic nie zdarza się bez głębokiego sensu i bez premedytacji. Tu zdarzenia nie są efemerycznym fantomem na powierzchni, tu mają one korzenie w głąb rzeczy i sięgają istoty. Tu rozstrzyga się coś każdej chwili, egzemplarycznie i po wszystkie czasy. Tu dzieją się wszystkie sprawy raz jeden tylko i nieodwołalnie. Dlatego jest tak wielka powaga, głęboki akcent, smutek na tym, co się tu zdarza.

B. Schultz, Republika Marzeń

Autorzy: Markotka, Młody, Samalai
Kiedy: 30.06.2012, godz. 14.00 (!!!)
Gdzie: Osada Prehistoryczna w Woli Radziszowskiej
Temat sezonu: nowe początki
Setting: nWoD: Werewolf – The Forsaken

Zapowiedź:
Przesilenie letnie to czas, kiedy bariera między światami słabnie. Ludzie wracają na chwilę pamięcią do dawnych obrzędów i wierzeń, a tym samym przyciągają duchy. W tym najdłuższym dniu w roku Uratha mają zazwyczaj niezwykle dużo do roboty. Tak było też i tym razem.

Podczas ostatniego święta zauważyć się dało jednak pewną anomalię. Nasz świat i Hisil zaczęły nakładać się na siebie – do tego stopnia, że co czulsi ludzie widywali duchy.

I choć przesilenie minęło kilka dni temu, to niedaleko Krakowa, w Woli Radziszowskiej, wciąż pozostało kilka duchów. Być może bariera w tamtym miejscu wciąż jest tak słaba, że zwykli śmiertelnicy mogą przez nią spojrzeć, a może po prostu duchy stamtąd utknęły po tej stronie i nie mogą wrócić.

Teren ten nie należy do żadnej watahy, jednak w interesie krakowskiej społeczności leży rozwiązanie problemu. Zwłaszcza w kontekście ostatnich doniesień, iż zdarza się tam coraz więcej wypadków.

***

Zapraszamy na ostatnią w tym sezonie odsłonę, która dzięki uprzejmości Ośrodka Historii Techniki z Muzeum AGH odbędzie się w Osadzie Prehistorycznej w Woli Radziszowskiej.

Osoby chętne do zagrania masek proszone są o zgłaszanie się do Kota: markotka@shadowsof.pl lub do Młodego: rafal.ostachowicz@shadowsof.pl . (Przyjedźcie! Będzie fajnie!)

Jak dojechać?
http://www.oht.agh.edu.pl/?%2Fosada#jak_trafic

Rozkład linii 253 z Łagiewnik (bilet podmiejski!): http://www.mpk.krakow.pl/pl/page-f3044045/

Uwaga! Jeśli pogoda na to pozwoli, po larpie istnieje możliwość zorganizowania ogniska. Chętni proszeni są o zabranie namiotów, ponieważ będzie można spędzić noc na polu koło osady. :)

Za pomoc w organizacji niniejszej odsłony chcielibyśmy podziękować pani mgr inż. Bożenie Gielarowskiej, oraz panu mgr inż. Zbyszkowi Kania i Adrianowi Kabalakowi, bez których odsłona nie odbyłaby się w tym miejscu.

  1. Drodzy Gracze,

    Niestety ale z powodów technicznych zostaliśmy zmuszeni do odwołania jutrzejszej odsłony. Z powodu braku osobowości prawnej i mimo wsparcia pani kustosz wyższa instancja Muzeum AGH odmówiła nam wejścia na teren wioski.
    Kolejną sprawą jest duża liczba osób, która się wykruszyła przed odsłoną i regularnych graczy miało być 8 w stosunku do 11 masek.
    Bardzo przepraszamy za zamieszanie, ale z przyczyn niezależnych od nas odsłona nie może się odbyć w jutrzejszym terminie.

    MGowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *