Imladris: XII Krakowski Weekend z Fantastyką

 imladris_plakat_wilk

Gród Kraka obiegła wieść, że po pięciu latach ? długich pięciu latach ? w jego murach znów zagości konwent Imladris, zwany również zlotem miłośników fantastyki. Pogłoska była to niesłychana, wielu bowiem straciło nadzieję ujrzenia tego zjawiska ponownie. Mieszkańcy tłumnie wylegli przed domy, spoglądając na horyzont, jakby w nadziei wypatrzenia tam bohatera. Co mędrsi nawoływali do zachowania spokoju, powołując się na gwiazdy. Gwiazdy zaś wyraźnie mówiły: dwunaste przybycie Imladrisu nastąpić ma dwudziestego drugiego dnia jedenastego miesiąca. Kronikarze królewscy zaś odnotowali w kronikach co następuje:

Czas: 22-24 XI
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 37 na Osiedlu Stalowym 18.
Więcej informacji:http://imladris.org.pl/

Tak bowiem astronomowie odczytali układy gwiazd. Ci, którzy potrafili czytać, otwierali zakurzone księgi, by odkryć, co niesie ze sobą powrót Imladrisu. Dawni dziejopisarze wspominali zatem o, trwających dzień i noc, posiedzeniach nad grami planszowymi, bajecznych przygodach podczas gier fabularnych. Nie zabrakło również waśni ? wystarczyło, aby ktoś poruszył kwestię sporną, od razu krzyk i wrzawa się podnosiły. W licznych konkursach i turniejach udział brać mogli wszyscy, niezależnie od stanu.

Bogatsi o słowa zawarte w księgach, ludzie tym niecierpliwiej wypatrywali dwudziestego drugiego dnia jedenastego miesiąca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *