W cieniu Drakenhofu XII: Gwedhithon na elleth.

SONY DSC

Franz wraz z narzeczoną odpoczywał na kocu. Była już czwarta godzina łowów i wielki myśliwy mógł poszczycić się upolowaniem silnego jelenia. Zasłużył na chwilę przerwy i rozmowę z ukochaną. Obok słychać było szczekające psy, harmider łowów i rozmowy rycerstwa. Nie zwracając na nie większej uwagi, Franz cicho powtórzył słowa, których starał się nauczyć: Gwadhithon na elleth. Elfka uśmiechnęła się do niego z zadowoleniem.

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Rafał „Avatar” Szydlik
Gdzie: Select, Wilhelma Feldmana 4/1a
Kiedy: 19 października, 18:00
Realia: Warhammer Fantasy Role Play (Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat: ślub! (intrygi dworskie, polityka i tajemnica dalej aktualne)
Miejsce akcji: Swarthzhafen
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: drakenhof@larpownia.pl

Grupa na facebooku
Wydarzenie na facebooku

Wikia dramy

Zapowiedź:
Większość przygotowań była już zakończona. Ślub miał odbyć się tradycyjnie, w obrządku Shallyi, z elementami tradycji Taala i Rhyi. Prowadzić całą ceremonię będzie siostra Greta, która zaczęła już być postacią znaną w Waldenhofie, jak i w innych mieścinach Sylvanii. Wedle wizji Franza, pana młodego, rytuał ma się odbyć w jego mieście, w ogrodach dworu, a oprócz symboliki bogini miłości ma nastąpić porównanie nowożeńcó do świętych małżonków przyrody. Ponadto, część przysięgi ma być wygłoszona w języku elfów… Albowiem panną młodą ma być nie kto inny, jak Aiedail. Oczywiście, sam ślub to nie wszystko. Planowana jest uczta, muzycy i inne atrakcje. Zwieńczyć całą ceremonię mają pokładziny, potwierdzające zawarcie małżeństwa.

Nie trudno się domyślić, że sytuacja budzi liczne kontrowersje, szczególnie wśród rycerstwa. Nikt nie wie, czy z tego międzyrasowego związku mogą się urodzić dzieci, a jeżeli już – to jakie one będą? Wydaje się, że ten śmiały czyn jest mocnym naruszeniem sylvańskich tradycji. Czy elfka będzie posłuszną i dobrą żoną dla rycerza i seniora zachodnich osad krainy?

Jednakże szlachcic, starając się nie dopuścić do skandalu, wygłosił następujące oświadczenie:

Każdy kto wy i ze Sylvani, wyższego stanu, niechaj poczuwa się zaproszony na uroczystość zaślubin Moją i lubej mojej. Pierwszego dnia najbliższego miesiąca w którym księżyc będzie w pełni na nieboskłonie, przed kasztelem w Swartzhafen, oczekiwać Was będziemy drodzy goście. Niechaj przybędzie każdy, niezależnie od swojej wiary, jednak wiedzcie, że waśni wszelkie sprowadzą gniew tych co na górze i gospodarzy, którzy Was do stołów zaprosili.

Tymczasem w Sylvanii wiele się dzieje. Kult Shallyi wydaje się zyskiwać twarde podwaliny pod silny kościół, a wyznawcy Starej Wiary często zwracają się o pomoc do jej akolitek. Czy w rezultacie dojdzie do rozmów między Zieloną Panią a siostrą Gretą? Co na powstanie nowej siły powie Mistrzyni Zakonu Kruka oraz Lektor Sigmara?

W mieście kształtuje się Rada Waldenhof i wydaje się, że lada moment zostanie podany jej pełny skład. Czy radnym uda się zwalczyć narastającą w stolicy przestępczość? Liczne przebudowy, związane z aktem lokacyjnym, chociaż zwiastują lepsze, bardziej cywilizowane czasy, na ten moment wywołują niepokoje wśród lokalnej ludności. Prości ludzie z Sylvanii nie przepadają za zmianami.

Dotarły też do wszystkich wieści, że Elektor Stirlandu był wstrząśnięty bezczelnością, jaką było zamordowanie jego podwładnego. Ponoć wysłał kolejnych urzędników, jak i zwiększył dofinansowanie dla wojska stacjonującego w cieniu murów Waldenhofu. Nie trzeba chyba mówić, że kościół Sigmara oficjalnie ogłosił tę nowinę z ambon wszystkich kaplic i kościołów jako zwiastującą większą praworządność w krainie.

Wszyscy czekają też na reakcję Gerdy von Ossenbach na mord na jej siostrze. Mimo wszystko trudno uwierzyć, że przez następne miesiące zapanuje w Sylvanii spokój.

Chcesz zagrać?
Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: drakenhof@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *