W cieniu Drakenhofu VIII: Młot i Kły

Bez nazwy-1

…i był Śnieżny Wilk, co przemierzał lasy w stadzie z Boginią Wilczycą. Przybysze nazwali go Ulryk. Patrzył na nich Nocny Kruk, którego Ci nazwali Morrem. Miał on trzecie oko i zawsze widział prawdę. Drapieżcy polowali na Króla Jelenia, Taala i Opiekunkę Łanię, zwaną Rhyą. Jest jeszcze Srebrzysta Orlica o ostrych pazurach, zwana przez ludzi z zachodu Myrmidią, która kochała walkę w niebiosach. Wszyscy oni są w naszej wierze. Tylko Sigmar przyszedł później, jako śmiertelny człowiek.

Autor: Michał „Samalai” Ladra
Gdzie: Bukowina Piwnica, ul. Topolowa 42
Kiedy: 23 maja, 17:30
Realia: Warhammer Fantasy Role Play (Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat: intrygi dworskie, polityka, tajemnica
Miejsce akcji: Sylvania, miasteczko Naubonum
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: samalai@larpownia.pl

Grupa na facebooku
Wydarzenie na facebooku

Zapowiedź
Niepokoje w Sylvanii nasiliły się. Wojna religijna zaczęła być uciążliwa dla wszystkich mieszkańców, dlatego też możni tego świata zdecydowali się spotkać na neutralnym gruncie i rozpocząć rokowania, które mogłyby doprowadzić do zakończenia walk między czczicielami Sigmara, a ludźmi oddanym starym wierzeniom. Tym miejscem miała stać się osada Naubonum, albowiem Zakon Płonącego Słońca, posiadający w tym momencie niezachwianą reputację, nie opowiedział się po żadnej ze stron konfliktu.

„Mistrzynie Zakonne w porozumieniu z lektorem Sigmara, zapraszają na spotkanie w Naubonum, które odbyć się ma dwudziestego trzeciego dnia tego miesiąca. Zaproszenie kierujemy zarówno do szlachetnie urodzonych, jak i ich świty, której liczebność uprasza się ograniczyć do trzech osób. Wszyscy reprezentanci innych religii, będący ludźmi dobrej woli, również są mile widziani. Spotkanie ma na celu poruszenie wydarzeń zaszłych ostatnimi czasy w Sylvanii: między innymi powstania nowego zakonu. W tym czasie odbędzie się również synod ekumeniczny, podczas którego dyskutowana będzie zasada „Czyj kraj, tego wiara”. Żywimy nadzieję, że dzięki dialogowi, uda się zbudować nić porozumienia między religiami, co w świetle ostatnich wydarzeń jest sprawą naglącą.”

Ten list zapoczątkował wszystko. Jakie słowa zakończą spotkanie?

Informacje:
Z powodu wojny, zamieszania i problemów komunikacyjnych nie podaję tym razem żadnych szczegółów, jeśli chodzi o inne wydarzenia w Sylvanii. Każdy otrzyma mailem te wieści, które mogły do niego dotrzeć.

Chcesz zagrać?
Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: samalai@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *