W cieniu Drakenhofu XVI: Dziedzic Waldenów

SONY DSC

Kiedy linia Waldenów wymarła, Sylvania po raz kolejny pogrążyła się w wojnie domowej. Tym razem jednak ogniem sporu nie był konflikt religijny, lecz walka o tron Baronii. W przeciągu miesiąca potęga Kasslerów padła, a Kristoff von Fennwart, jak się wydaje odbudował potęgę swojego rodu, łapczywie wyciągając dłoń po coraz więcej władzy. Gerda von Ossenbach jak zwykle zaś małymi krokami powiększa swoje wpływy. Czy to jednak jedyni, którzy pragną sięgnąć po dziedzictwo Waldenów?

Autor: Michał „Samalai” Ladra
Gdzie: Select, Wilhelma Feldmana 4/1a
Kiedy: 27 marca, 17:30
Realia: Warhammer Fantasy Role Play (Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat: Intrygi, sądy i prawo.
Miejsce akcji: Urząd Prowincjalny Stirlandu na Sylwanię w Waldenhof
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: drakenhof@larpownia.pl

Grupa na facebooku
Wydarzenie na facebooku

Wikia dramy

Zapowiedź:
Minęły może dwa dni od czasu, kiedy to list otwarty do możnych Sylvanii dotarł do rąk wszystkich liczących się szlachciców w Baronii. Jasnym się stało, że Kosma von Falkenberg, nowy prowincjonał nie będzie mężem słabego ducha, lecz osobą, która rzeczywiście spróbuje zaprowadzić porządek w tym chyba najbardziej specyficznym i przerażającym regionie Imperium. Jednak, czy na pewno? Niemniej, spotkanie, które zarządził zaraz po swoim przyjeździe do Waldenhof z pewnością zbierze większość tutejszej szlachty. Czy uda mu się rozsądzić spory oraz uczynić krok w kierunku wyboru nowego władcy Sylvanii? Dowiemy się tego wkrótce.

Niemniej, jak widać po innych listach, los kraju nie jest ważny tylko dla Elektora Albericha Haupt-Anderssena.

Droga Szlachto Sylvanii!

W pamięci wygłoszonego przeze mnie przemówienia jak i Waszej zgody na zaproponowane rozwiązanie trawiącego nas problemu, uprasza się wszystkich szlachciców Sylvanii, a w szczególności głowy poszczególnych rodów, o przybycie dnia jutrzejszego do Urzędu Prowincjonalnego Stirlandu w Waldenhoff, w celu rozwiązania i ustalenia linii dziedzictwa rodu Waldenów, oraz rozwiązania obecnych problemów a w tym szczególnie chaosu, który wdarł się do naszego pięknego kraju.

Z poważaniem,
Franz von Schwartzhaff

(polecam również przejrzeć plotki opisane przez graczy na wiki – dużo tego, ale warto!)

Informacje:
Podobnie jak ostatnio, zaczniemy larpa od rytuału – tym razem zorganizowanego przez kościół Sigmara. Następnie przeniesiemy akcję na jeszcze ten sam dzień, do Urzędu Prowincjalnego Stirlandu, gdzie odbędzie się spotkanie zorganizowane przez Kosmę von Falkenberga.

Chcesz zagrać?
Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: drakenhof@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *