W cieniu Drakenhofu XV: Wino i całun

SONY DSC

Wesele wcale nie musi zwiastować radosnych dni i stabilizacji. Pogrzeb zaś może nie być zwiastunem końca, lecz zapowiedzią czegoś nowego. Intrygi, gry i machinacje, które wcześniej nieśmiało czaiły się w cieniu zostały zastąpione śmiałymi ruchami, manewrami wojskowymi, otwartymi przemowami i oskarżeniami. Nadszedł czas zmian, a każdy ruch może oznaczać zarówno tron, jak i grób. 

Autor: Michał „Samalai” Ladra
Gdzie: Klub Podkowa, plac Wolnica 10
Kiedy: 7 marca, 18:00
Realia: Warhammer Fantasy Role Play (Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat: Intrygi, zabobony, religijność.
Miejsce akcji: okolice Thyrnau
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: drakenhof@larpownia.pl

Grupa na facebooku
Wydarzenie na facebooku

Wikia dramy

Zapowiedź:
Zakapturzony mężczyzna szedł tuż przy ścianie domostw, unikając środka głównej ulicy Waldenhof. Większość miasta spało, nie zdając sobie sprawy z niewielkiego znaczenia, które tak naprawdę wpłynie na losy Sylvanii. Kiedy jegomość dotarł do celu, do jednej z bocznych uliczek, nastąpiła wymiana sakiewek oraz padły krótkie słowa:
– Czas spłacić długi.

Przeczytać koniecznie:
Z zapisków kronikarza Bruna z Waldenhofu
Czarny Flisak i hołd Ossenbachów
Wschód i zachód
Ślub Kasslerówny i Fennwarta!

(polecam również przejrzeć plotki opisane przez graczy na wiki – dużo tego, ale warto!)

Informacje:
Odsłona, tak jak już pisałem, zacznie się od retrospekcyjnego odegrania pochówku urny z prochami Baronowej Beatrix von Walden oraz całego ceremoniału poprowadzonego przez Mistrzynię Zakonu Kruka. Następnie przeniesiemy się o miesiąc, aby ucztować razem z Kasslerami i Fennwartami ich ślub. Odbędzie się on w obrządku Sigmara. Bardzo proszę graczy o pomoc w rekwizytach, dekoracjach i wszystkim, co jest potrzebne do wesela (pisałem już o tym dużo wcześniej). Pogrzeb już w dużym stopniu został ogarnięty przeze mnie i Ismenę.

Mamy na tej odsłonie na nowo pełny ród Hundów oraz Tierów. Dochodzi nowy ród: Vanhaldeni. Proszę jednak, klasycznie, dać czas wkręcić się nowym graczom w naszą rozgrywkę, nie jest łatwo ogarnąć czternaście odsłon i dwóch larpów wstecz.

W tym miesiącu ekonomię ogarniam tylko tym, którzy złożyli mi deklaracje dotyczące tych spraw. Inne osoby miały w szkole matematykę i potrafią z pewnością poprawić sobie stan skarbca oraz magazynów.

Chcesz zagrać?
Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: drakenhof@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *