W cieniu Drakenhofu XIV: Czerwony księżyc

SONY DSC

Prości ludzie powiadają, że czerwony księżyc zwiastuje jakieś nieprawości czynione wśród arystokracji Sylvańskiej. Mówi się o klątwach, które mają spaść na krainę, a ku zaskoczeniu, zgodni są co do tego zarówno czciciele Sigmara i Morra, jak i wyznawcy starej wiary. Księżyc czarowników albowiem pojawiał się na niebie zawsze wtedy, kiedy czyniono jakieś plugawe zło i czczono Chaos.

Autor: Michał „Samalai” Ladra
Gdzie: Klub Podkowa, plac Wolnica 10
Kiedy: 9 stycznia, 18:00
Realia: Warhammer Fantasy Role Play (Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat: Intrygi, zabobony, religijność.
Miejsce akcji: Zamek Waldenhof
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: drakenhof@larpownia.pl

Grupa na facebooku
Wydarzenie na facebooku

Wikia dramy

Zapowiedź:

Niemal wszyscy są przekonani, że dzisiejsza noc będzie dla wszystkich niezwykła, nie tylko z powodu księżyca Morra, który pojawił się na niebie. Mówi się głośno, że dzisiaj w Zamku Waldenów mają pojawić się głowy wszystkich kościołów w Sylvanii: zarówno starej, jak i nowej wiary. Nie wiadomo, jaki jest po temu powód, z pewnością jednak wieść ta spowodowała, iż wielu szlachciców wyruszyło na spotkanie, niesionych ciekawością oraz chęcią uczestnictwa w, być może, bardzo ważnych zdarzeniach, które wpłyną na losy krainy.

Tymczasem szlachta z pomocą intryg wciąż stara się rozszerzać swoje wpływy. Gra o władzę w Sylvanii trwa bezustannie.

Podniósł się status Hullauów, albowiem Aurelia stała się panią osady Thyrnau. Wraz z nadaniem, familia zdobyła tytuł Ziemian. Ponoć związane jest to również z przymierzem z osadą Egling, albowiem córka Hartmuta miała zasiąść w tamtejszej radzie miejskiej. Czyżby rody nawiązały bliższą współpracę? Czy wiąże się to również z jakimś sojuszem między familiami Waldenów oraz Ossenbachów?

Panna von Trautzen, wraz z rycerstwem Zakonu Myrmidii oraz armią Stirlandu pod dowództwem Crystiana von Armina wkroczyła do miasteczka Leicheberg, w którym urodziła się i wychowała. Przedstawiając dokumenty nadania podpisane ręką Beatrix von Walden przejęła osadę. Mieszkańcy wydawali się raczej ucieszeni niźli zmartwieni rozwojem wydarzeń, chociaż z pewnością uczuć tych nie podziela Franz von Schwartzhaff, do niedawna pan tej domeny. Czy wywoła to kolejny konflikt w Sylvanii? Z pewnością dowiemy się o tym już wkrótce.

Najważniejszym jednak wydarzeniem wydaje się uformowanie pełnego składu Rady Miejskiej Waldenhofu, szczególnie bacząc na fakt, kto został nowym Burmistrzem stołecznego miasta. Obowiązki te powierzono szlachcicowi noszącemu niesławne nazwisko von Carstein, a wśród chłopstwa niemal natychmiast zaczęto plotkować, jakoby wampiry odzyskiwały władzę w Sylvanii. Ktoś tam słyszał, że nie wszyscy przyjmują tą wieść ze strachem. Czyżby w krainie byli ludzie, którzy tęsknili za dawną protekcją Manfreda?

Słychać również wiele innych, ciekawych plotek…

(polecam również przejrzeć plotki opisane przez graczy w grupie na fb)

Chcesz zagrać?
Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: drakenhof@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Życie Mistrza Gry to nie bułka z rzepą! – Kapitan Szpicbródka

Mimo, że na tej odsłonie ma się pojawić aż pięć nowych postaci, wciąż poszukuje graczy na dwie ważne role! Jedna męska, druga żeńska!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *