W cieniu Drakenhofu XVII: Sprawiedliwi

SONY DSC

Podobno wraz z przybyciem urzędnika ze Stirlandu, nie tylko on zabrał się za porządki prawne w Sylvanii. Wszak ostatnimi czasy dochodziło wielokrotnie do łamania prawa, jak i bezwzględnych mordów na przedstawicielach lokalnej szlachty, co raczej nie uszło niczyjej uwadze. Wątpliwe stały się również kwestie dotyczące statusu i pozycji niektórych rodzin. Wciąż też nikt nie zasiadł na tronie Baronii. Czy kolejne spotkanie pomoże rozwiązać ten palący problem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra
Gdzie: u Bodvara, u; Siemiradzkiego 21/6
Kiedy: 24 kwietnia, 18:00
Składka: symboliczne 2 zł
Realia: Warhammer Fantasy Role Play (Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat: Intrygi, sądy i prawo.
Miejsce akcji: Zamek w Waldenhof
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: drakenhof@larpownia.pl

Grupa na facebooku
Wydarzenie na facebooku

Wikia dramy

Zapowiedź:
Po kilku miesiącach niepokojów, które zmusiło szlachtę do spotykania się z dala od swojego tradycyjnego miejsca obrad – Zamku w Waldenhof – bramy fortecy na nowo zostały otwarte. Chociaż tu i ówdzie słychać odgłosy prac remontowych, najwyraźniej zleconych przez mości Kosma von Falkenberga, sale wydają się nietknięte i zadbane, gotowe na przyjęcie szlachciców. Niemniej, nigdzie już nie widać znanych twarzy, które wcześniej trwały przy baronowej Beatrix. Gdzie się podziali gwardziści i służba?

Zbliżał się za to dzień sądów. Tym razem spotkanie miał prowadzić Gotthard von Tier – Wielki Sędzia Sylvanii. Powtarzane plotki głoszą, jakoby ów posiadał na ten moment wpływy i wojsko zdolne do egzekwowania swojej władzy. Kogóż będzie sądzić? Podobno wezwano samego Kristoffa von Fennwarta. Mówi się jednak, że to nie jedyny proces, jaki ma się odbyć tego wieczora. Jedno jest pewne – mają one wiele wspólnego z samowolnym zachowaniem Sylvańskiej szlachty w ostatnich czasach.

Pod bramami miasta zgromadzili się prości ludzie. Z relacji strażników wynika, że mieszczanie pragną pojawić się przed obliczem szlachetnych i przedstawić swoje petycje. Wielu miało już dość przepychanek możnych, zwłaszcza ci, którzy żyli w samym Waldenhof. To oni, z powodu zamieszek, najdotkliwiej odczuli ich rywalizację. Nie da się nie zauważyć, że wszyscy pragną jednego ? aby wreszcie ktoś odpowiedni zasiadł na Tronie i Sylvania znów była rządzona przez silnego władcę.

(polecam również przejrzeć plotki opisane przez graczy na wiki – dużo tego, ale warto!)

Informacje:
Potrzebuje kilka osób na bohaterów niezależnych. Jeżeli ktoś chce się zjawić na dramie, ale nie swoją postacią, proszę się do mnie zgłosić. Podobnie, jeżeli macie znajomych, którzy chcieliby zagrać.

Przypominam, że od tej odsłony wchodzą nowe zasady broni palnej.

Chcesz zagrać?
Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: drakenhof@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *