W cieniu Drakenhofu XIX: Krwawy Baron

SONY DSC

Stało się to, czego obawiali się wszyscy Starowiercy: na tronie Baronii zasiąść miał niesławny palownik, Kristoff von Fennwart. Mężczyzna okrutny, ale jak prawią Sigmaryci: święty, sprawiedliwy i silny, co czyni go idealnym kandydatem na ową funkcję. Tego wieczoru okaże się jednak, czy następca Beatrix von Walden będzie potrafił zmusić szlachtę Sylvanii, aby ugięli przed nim kolana.

Autor: Michał „Samalai” Ladra
Gdzie: Klub Podkowa, plac Wolnica 10
Kiedy: 21 czerwca, 17:00
Składka: symboliczne 2 zł
Realia: Warhammer Fantasy Role Play (Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat: intrygi
Miejsce akcji: Zamek w Waldenhof
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: drakenhof@larpownia.pl

Grupa na facebooku
Wydarzenie na facebooku

Wikia dramy

Zapowiedź:
W mieście zapanował odczuwalny spokój. Choć zdania na temat decyzji namiestnika były różne – lud wyraźnie poczuł ulgę, związaną z wyborem nowego barona. Nikt jednakże nie wierzył jeszcze w to, że w Sylvanii zapanuje pokój. Kristoff von Fennwart miał bowiem wielu wrogów. Jasne było, że nim jego przeciwnicy nie ugną przed nim kolan, uznając jego urząd, wciąż będzie trwała obawa przed dalszą wojną. Być może nawet rozgorzeje ona na dobre.

Tymczasem zima była już coraz bliższa. W mieście gromadzono zapasy, a wojska Ossenbachów okopały się na aktualnych pozycjach, jakby przygotowując się na ciężkie śniegi. Wróże wieszczą, że zima ta ma być jedną z najgorszych, jakie od wieków nawiedziły Sylvanię. Zapowiedzią tych mrozów miała być Zima Lata. Podejrzewa się, że przez parę miesięcy Baronia może być nie tylko odizolowana od świata zewnętrznego, ale i sama podróż na terenie kraju będzie utrudniona.

Źródłem niepokoju byli również nieumarli, którzy ponoć gromadzili się w okolicach zamku Drakenhof. Czy szlachcie uda się zorganizować ekspansję na zamek Siegfrieda von Carsteina przed nastaniem zimy?

(polecam również przejrzeć plotki opisane przez graczy na wiki – dużo tego, ale warto!)

Chcesz zagrać?
Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: drakenhof@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Słuchaj mnie Bruno, idziemy na piwo,
Niechybnie brakuje tam nas!
Od stania w miejscu, nie jeden już zginął,
Nie jeden, zginął już gracz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *