W cieniu Drakenhofu XVIII: Kraina czterech władców

SONY DSC

Mieliśmy już kilka razy zamieszki. Pożar, który spalił całą dzielnicę biedoty. Ech, niby pod nową zabudowę jest, ale i co z tego? Krwawe Rozliczenie potem, jak je nazwali ludzie. Teraz ten zamach stanu. Powiem Ci, że trzeba nam w końcu barona lub baronowej. Za Beatrix i Severina to było dobrze. Na początku rzeczywiście byłem oburzony, że wąpierz nami rządził. Teraz jednak co, lepiej? Mniej krwi się przelewa? Nie.

Autor: Michał „Samalai” Ladra
Gdzie: Klub Podkowa, plac Wolnica 10
Kiedy: 24 maja, 17:30
Składka: symboliczne 2 zł
Realia: Warhammer Fantasy Role Play (Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat: intrygi
Miejsce akcji: Zamek w Waldenhof
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: drakenhof@larpownia.pl

Grupa na facebooku
Wydarzenie na facebooku

Wikia dramy

Zapowiedź:
Stało się to na początku Erntezeit, na trzy dni przed spotkaniem możnych na zamku w Waldenhof. Szlachta spotkała się wtedy po części dlatego, iż odnieść się chcieli do zamachu, jaki pod pieczęcią inkwizycyjną i za ich pozwoleniem uczynił Kristoff von Fennwart. Ponadto, co ważniejsze dla prostego ludu, wedle plotek ogłoszone miało być tego wieczoru, kto też zostanie wybrany przez namiestnika baronem Sylvanii.

Ciekawe też, jak długo ten ktoś utrzyma się na tronie. – śmieją się poniektórzy.

Wracając jednak do wydarzeń sprzed trzech dni. Otóż w pierwszej to kolejności obwieszczono, iż Rada Miasta Waldenhof, jak wiadomo, na dzień dzisiejszy niezbyt kompletna, zostaje zawieszona w działalności. Przejęcie ratusza zakończyło się pomyślnie, choć nie obyło się bez awantur i krzyków pracujących tam urzędników. Padały często słowa „bezprawie!” oraz „postanowienia aktu lokacyjnego!”. Niemniej, budynek dostał się w ręce Straży Miejskiej i jak rozeszła się plotka, niemal od razu otwarto skarbiec. Bogatsze mieszczaństwo, które było bardzo zadowolone, iż miasto Waldenhof zamierzało iść śladem Nuln wydarzenia tego dnia nazwano wprost zamachem stanu. Szczególnie, że miały tam się znajdować weksle, podpisane nazwiskami wielu przywódców Sylvańskich cechów. Wydarzenie częściowo też sparaliżowało prace, które były zależne od aparatu biurokratycznego Rady. Niemniej, ten problem powinien być dość szybko rozwiązany. Tymczasem kościół Sigmara ogłosił powód takich, a nie innych działań czynionych z polecenia inkwizycji:

„Ogłasza się, iż Inkwizycja Najświętszego Imperium, rozpoczyna oficjalne dochodzenie w sprawie wpływu mrocznych sił na zmarłej Beatrix von Walden. W związku z tym wszystkie jej dekrety, traktaty, nadane prawa i umowy w których była stroną, zostają zawieszone do czasu odwołania i traktuje się je jak nieważne. Dotyczy to także Rady Miejskiej której aktualny skład i prawa, zostały nadane przez zmarłą Beatrix von Walden.

Do czasu wyjaśnienia, bądź powołania nowego Barona, Kristoff von Fennwart, jako jedyny przedstawiciel władz miasta przed rządami Beatrix von Walden, zostaje mianowany Regentem Miasta Waldenhof, przejmując przy tym wszelkie obowiązki Rady Miejskiej”.

Jak powiedziano, tak się stało. Noc po tym, jak ludzie Fennwarta zmienili zamki w Ratuszu, doszło jednak do dziwacznego zdarzenia. Okazało się, że klucze do nich nie pasują i nikt nie może wejść do środka. Jakim cudem się to stało? W rezultacie sierżant mundurowych kazał wyważyć drzwi i założyć kolejne zamki. Dziwki z Dworu Nocy śmiały się, że ponoć to pierwsza brama, która była dla Kristoffa zamknięta.

Usłyszeć też można było nawoływanie samego Thomasa von Kettlera, który z ambony wygłosił swoje postanowienie. Kapłani Sigmara przekazywali je dalej, na całą Sylvanię:

„W związku z obecnością nieumarłych w Sylvani, nakazuje się aby po śmierci kogokolwiek z rodziny jego ciało zostało dostarczone, bez żadnej zwłoki, do najbliższej świątyni, bądź kaplicy Morra lub Sigmara, gdzie zostaną odprawiona  odpowiednie ceremoniały, ciało zostanie spalone, a prochy oddane rodzinie.
Dekret dotyczy wszystkich niezależnie od stanu. Za niedostosowanie się do niego, chłop bądź mieszczanin, zostanie obarczony karą 5 szylingów, a człowiek wysoko urodzony – karą 100 szylingów płatną do skarbca władcy Sylvani.”

Mimo, że według wieści iż Thomas von Kattler osobiście odwiedził takie osady jak Egling, Pfaffbach czy Nachthafen, dekret wywołał oburzenie wielu mieszkańców Sylvanii. Ponoć ktoś rzekł, że nie złamią tradycji nawet dla kogoś takiego, jak on. Szczególnie ten głos dało się słyszeć na terenach, gdzie Młotodzierżca nie miał zbyt wielkiego posłuchu. Oczywiście, lojalni czciciele Sigmara wykonają rozkaz bez mrugnięcia okiem, ale cóż począć, kiedy nawet ludzie wierni Krukowi chcą chować swoich zmarłych wedle obyczaju?

(polecam również przejrzeć plotki opisane przez graczy na wiki – dużo tego, ale warto!)

Informacje:
Najważniejsze: nowi gracze grający Kettlerami (Helmutem oraz Celine). Ponadto wchodzi do gry nowy ród: Brandtowie. Prosiłbym wszystkich o zapoznanie się z ich opisem.

Ponadto, na tej odsłonie będzie odegrane jedno wydarzenie, które miało miejsce na rynku miasta kilka godzin po przejęciu kontroli nad miastem przez Kristoffa von Fennwarta. Szczegóły bliżej odsłony.

Chcesz zagrać?
Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: drakenhof@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Słuchaj mnie Bruno, idziemy na piwo,
Niechybnie brakuje tam nas!
Od stania w miejscu, nie jeden już zginął,
Nie jeden, zginął już gracz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *