Wybuchające Chochliki

chochliki_larpo

Autor: Wiktor ?Bodvar/Fridjof? Łyżwa
Gdzie: Bukowina Piwnica, ul Topolowa 42
Kiedy: 13 kwietnia 2014
Realia: fantasty – autorski,
Klimat: Wybuchające Chochliki! Polityka, wybuchy, knucie, przetrwanie
Mechanika: DKWDDK, K5
Zapisy: wiktor.lyzwa@gmail.com

Wydarzenie na Facebooku


Zapowiedź
Krainy Ardterry już od ponad 600 lat są świadkami zmagań między siłami Dobra i Zła. Opowieści o starciach i bojach między siłami Lorda Hetha i jego Rady Trzynastu, a Bractwem Niosących Światłość stały się legendarne. Po wielowiekowym pacie, którego żadna ze stron nie mogła przełamać, doszło do dramatycznej zmiany sytuacji. Oto w Krainach Mroku do władzy doszła córka Lorda Hetha ? Lucy, Serce Ciemności. Podporządkowała sobie całą Radę Trzynastu, zebrała rozproszone armie i ruszyła na podbój Zielonych Równin. Powiada się, że opanowała potężny artefakt, a jej moc nie zna granic. Teraz tylko kwestią czasu jest, kiedy rządy Ciemności pochłoną całą Ardterrę.

Niestety, nad rodzącą się potęgą Zła zawisło nieoczekiwane zagrożenie.

Chochliki, motor napędowy Imperium Mroku, zaczęły wybuchać! Bez żadnej przyczyny czy ostrzeżenia. Codziennie w korytarzach, kopalniach, pralniach i kuźniach dochodzi do eksplozji ciężko pracujących stworków. I o ile wielomilionowe straty w sile żywej są jak najbardziej do nadrobienia, to straty drogocennych surowców, jak złoto czy pierze, są niedopuszczalne! Cała ekonomia i gospodarka zdają się drżeć w posadach, a państwo młodej Królowej Mroku lada moment może legnąć w gruzach. Tę sprawę należy jak najszybciej wyjaśnić!

Nie czekając aż kolejne suknie, księgi czy kaczuchy bezpowrotnie zginą w ogniach eksplozji, Lady Lucy zdecydowała się na zwołanie kryzysowego zebrania. Zebrania o tyle nadzwyczajnego, że w jego skład weszły delegacje poszczególnych frakcji chochlików. Coś takiego nie miało do tej pory miejsca! Chochliki, poniżane i gardzone przez prawie każdy żywy organizm w Imperium, teraz mają szansę, by zaprezentować się od zupełnie innej strony. Szansę, która może zmienić oblicze chochlikowego społeczeństwa na zawsze. Szansę, której zdaniem niektórych, nie powinny nigdy otrzymać.

 

Konwencja i stroje
Kilka słów wyjaśnienia. Ten larp jest luźną kontynuacją innego ? Serca Ciemności ? jednak nie trzeba wcale znać historii, jaka została w poprzedniku opowiedziana. Jest to po prostu luźne nawiązanie do niego. Realia świata pozostają jednak takie same, czyli XIX wiek bez broni palnej, a z dużym nastawieniem na magię i wszelkie jej atrybuty.

Tak jak i poprzednio, stawiamy na groteskę, surrealizm i przerysowanie. Postacie chochlików są barwne, kolorowe i szalone. Tym bardziej, że przyjdzie Wam się wcielić w ?elitę? chochliczego społeczeństwa. Pod pojęcie chochlika podciągamy wszelkie małe, pomocnicze stworki z dowolnych realiów fantasy. Mogą to więc być impy, gremliny, chowańce, gnolle, troglodyci i co tam jeszcze pałęta się po lochach każdego szanującego się mrocznego władcy. Warunek jest jeden: stworki mają służyć Złu. Pamiętajmy jednak, że jest to ZUO znane z takich serii, jak Overlord czy Dungeon Keeper, a więc bardziej śmieszne niż straszne.

Do graczy, którzy zdecydują się grać nie-chochliczymi postaciami, stosują się te same zasady. Przerysowanie, groteska, surrealizm. Ważne, by tworząc strój, podkreślone zostały aspekty związane z głównymi cechami postaci i jej domeną. Ba ? by nawet je przerysować.

Mam też nadzieję, że w doborze odpowiedniej postaci pomogą Wam nie tylko indywidualne opisy, ale też i przedstawienie poszczególnych frakcji. I nie, jeżeli w nazwie jest kolor, to nie trzeba się całym na niego malować.

Aha, gracie wybuchającymi chochlikami, bądźcie więc przygotowani na to, że? eksplodujecie. A uściślając, Wasze postacie eksplodują. Ale spokojnie, na miejsce wybuchniętego chochlika przychodzi następny, o tym samym imieniu, wyglądzie i charakterze, tylko innym numerze.

Role

Lordowie

(K) Lady Lucy, Serce Ciemności, Królowa Mroku, Córa Nocy etc., etc. ? młoda reformatorka, zasiadająca na tronie swojego ojca po jego śmierci. Posiada potężną, boską wręcz moc, a jej marzeniem jest pójście w ślady ukochanego rodzica i zjednoczenie świata pod swoimi rządami. Niestety, obecna sytuacja gospodarcza zmusza ją do podjęcia działań w celu szybkiego i skutecznego rozwiązania bieżących problemów.

(K) Lady Anabel, Piekielna Furia ? matka Lady Lucy. Była zaufaną doradczynią Lorda Hetha, a teraz stara się pomóc córce w rządach. Jest panią smoków, która nie tylko za ich pomocą sieje zniszczenie, ale też przybiera formę najpotężniejszego z nich. Jej odporność na magię, złośliwość i choleryczny charakter są legendarne. Lubi drapanie za uszami ? ponoć.

(M) Lord Ericksen, Szalony Mag ? choć od dawna nie wysadził niczego (ani nikogo), to jednak nadal uważany jest za szaleńca. Co prawda genialnego, jednak nadal szaleńca. Nie przeszkadza mu to jednak w służeniu radą i pomocą swojej władczyni. Ostatnimi czasy jest zdecydowanie bardziej rozmowny.

(K/M) Hrabia/ina Joseph/ina Middeltown, Wskrzesiciel/ka ? nadworny medyk/medyczka i jednocześnie wielkiej mocy nekromanta/nekromantka. To, kim był/a przed śmiercią, jest wielką tajemnicą. Służy radą i swoimi talentami zarówno Lady Lucy, jak i innym zainteresowanym. Uwielbia tworzyć kościane szczeniaczki.

(K) Inris Blackwood, Pani Lodowych Ogrodów ? po stracie swojej siostry, oddaliła się nieco od polityki. Nadal jednak ceni się jej chłodny osąd i wyważone zdanie, zaś jej moce kontrolowania pogody są legendarne.

(M) Lord Terryfikos, Niewidoczna Śmierć ? doświadczony i mądry szczurołak-ninja. Wiernie służył Lordowi Hethowi, a teraz jego córce. Potrafi trafnie ocenić zamiary tak wroga, jak i sojusznika. Ceniony za bystrość umysłu i szybkość działania. Obecnie pełni rolę majordomusa Dworu Cieni. Lubi żółwie.

 

Rojalistyczne Chochliki Czerwone

To frakcja chochlików, która jest obecnie u szczytu władzy. Zarządza wydobyciem surowców, pierza oraz kaczuch. Wszystkie inne chochliki powinny być jej podległe. Teoretycznie. W praktyce wygląda to bardzo różnie (frakcja wzorowana jest na starej XIX-wiecznej angielskiej szlachcie).

(M) Lorduś ? to przywódca i zarazem Najwyższy Nadzorca chochlików. Dba, by wszystko było dostarczone na czas, a wydobycie surowców w normie. Znany jest z surowości osądów i twardości charakteru. Ostatnie wydarzenia odcisnęły jednak na nim swoje piętno.

(K) Zuzłanna ? odpowiedzialna za proces tworzenia chochlików (nie pytajcie jaki). To prawa ręka Lordusia oraz dostojna i dystyngowana chochlicza dama. Jej karcące oko nie zna litości dla braku dyscypliny i rewolucyjnych pomysłów.

(K) Paintrycja ? poganiaczka chochlików, czuwająca, by stworki dostały odpowiednią dozę batów oraz zostały im wymierzone zasądzone kary. Nie zna litości, nie zna miłości, nie zna żalu.

 

Rewolucyjne Chochliki Rewolucji

Ta frakcja domaga się ?godziwego? traktowania chochlików. Zależy im na wprowadzeniu prawa do dni wolnych, ograniczenia ilości batów oraz wolnych wyborów na stanowisko Najwyższego Nadzorcy. Kontrolują kuchnię i zajmują się obsługą Lordów oraz ich gości. Bardzo rewolucyjni, nie przebierają w środkach w dążeniu do celu (frakcja wzorowana na wszelkiego rodzaju bojownikach o wolność, jednak o skuteczności przeciętnego francuskiego żołnierza).

(K) Evilina ? przywódczyni zbuntowanych chochlików. Mimo niedawnych sukcesów, nadal uważa, że jej postulaty nie zostały spełnione. Walczy z poświęceniem za Sprawę. Nadal jednak stara się być przykładnym chochlikiem i pokazać wszystkim, iż mimo rewolucyjnego myślenia, jest w stanie wywiązać się z obowiązków.

(M) Dr Kon O?wał ? znany chochliczy medyk. Wiernie wspiera Evilinę i RCR w osiągnięciu celów. Wierzy, że prędzej czy później każdy chochlik będzie równy. Wystarczy tylko dobra piła do kości.

(M) Złobastian ? chochliczy kamerdyner dbający, by nikomu z Lordów niczego nie zabrakło. Dogląda też gotowania potraw, głównie kaczuch, oraz kopalni pierza(sic!). Ma nienaganne maniery.

 

Górskie Chochliki Techniczne

Ta frakcja skupia się na wynajdowaniu coraz to nowych technologii służących do przyspieszania i zwiększania możliwości serwowanych przez chochliki usług. Budują też pułapki na nieuważnych poszukiwaczy przygód oraz zajmują się kuciem oręża. Nadzorują kuźnie i warsztaty. To najbardziej innowacyjne z chochlików (frakcja wzorowana na Szkotach, Irlandczykach i wszelkiej maści innych istotach, które dziwnie wymawiają ?r?).

(M) Angrrus MacEvill ? szef inżynierów, dba głównie o integralność struktury lochów. Planuje, gdzie umieścić pułapki, jaki oręż będzie obowiązywał w tym sezonie oraz gdzie, do diabła, podziały się płaskie trzynastki.

(K) Kat O?pulta ? genialna chochliczka, która fascynuje się ideą wysłania swoich braci w przestworza. Pociągają ją również wybuchy i eksplozje. Często łączy swoje zamiłowania w pary. Znana jest z budowy niezwykle ekstrawaganckich i zabójczo sprawnych maszyn. ?Zabójczo? jest tu kluczowym słowem.

(M) Tiny Sztark ? owładnięty ideą zbudowania mecha-chochlików, samorodny geniusz. Uwielbia eksperymentować, a słów ?ryzyko? i ?niemożliwe? po prostu nie zna. Uważany jest za jednego z najprzystojniejszych przedstawicieli swojego gatunku, co często wykorzystuje, by zdobyć dodatkowe kaczuchy dla swoich robotników.

 

Samogonowe Chochliki Bojowe

Zajmują się obroną lochów i włości swoich Lordów. Jednak z uwagi na fakt, że są chochlikami, czynią to tylko w ostateczności. Są bardzo zdyscyplinowane i zliberalizowane. Często też wykorzystuje się je do najgorszych i najniebezpieczniejszych robót, jak sprzątanie lawy czy wypalanie złóż metanu. Zdecydowanie najtwardsze i najbrutalniejsze z chochlików (frakcja wzorowana na Rosjanach, Polakach i Kozakach oraz wszelkiej maści agentach).

(M) Razkoziołśmierćnikow ? zwany po prostu Dowódcą, to bystry przywódca SCB. Znany jest z czajenia się w ukryciu i atakowania, gdy wróg patrzy gdzie indziej. Ceni sobie odwagę, męstwo, a także honor. Oczywiście w swoim chochliczym rozumieniu. Nigdzie nie rusza się bez swojej siekiery ? Soni.

(K) Killmila ? w przeciwieństwie do Dowódcy, ta zabójczyni atakuje wroga, gdy ten patrzy gdzie indziej, podczas gdy ona czai się w ukryciu. Na co dzień zajmuje się szkoleniem komand śmierci, które następnie ochoczo wysyła do oczyszczenia korytarzy z metanu, lawy i nieproszonych gości. Uwielbia poezje śpiewaną do melodii mordowanych krasnoludów.

(K) Hari-mata ? ta uwodzicielska i jednocześnie niebezpieczna chochliczka odpowiada za zbieranie informacji o zagrożeniach, jakie mogą pojawić się wewnątrz kraju. Jej motywy i działania często są nieodgadnione, a samo jej pojawienie się wzbudza strach w chochliczych sercach. Albo pożądanie. Chochliki niezbyt dobrze rozróżniają te stany.

 

Dzikie Chochliki Pigmejskie

Najdziksze z chochlików i zarazem najbardziej pomiatane przez innych. Uważane są za prymitywnych dzikusów, strzelających do wszystkiego ze swych dmuchawek. Ich system wierzeń i wartości jest niepojęty nawet dla innych chochlików. Używa się ich jako mięso armatnie (także jako zwykłe mięso) oraz do najgorszych robót domowych. Panuje u nich matriarchat (frakcja wzorowana na pierwotnych kulturach, tych przeklętych Łupieżcach z Diablo II i jakimś cudem Star Warsach).

(K) Księżniczka Pad?nij Amida?jla ? bezwzględna matrona wszystkich dzikich chochlików. Dogląda ich i bezlitośnie karze za każde uchybienie jej dekretom. Otoczona jest przez swych poddanych boską czcią, co bezlitośnie wykorzystuje. Pragnie, by w końcu zaczęto liczyć się z jej plemieniem.

(M) Kij?gon ? zaufany obrońca i doradca księżniczki. Zawsze dba o jej dobro i wygody. Jest to też znany szaman i uzdrowiciel. Jego teorie na temat pochodzenia, budowy i funkcjonowania chochlików są dość rewolucyjne. Znany jest ze skutecznych metod leczenia wszystkiego, co zagraża zdrowiu chochlików.

(M) Łobij-Wan ? najsilniejszy wojownik z plemienia. Poprzysiągł chronić Księżniczkę nawet za cenę własnego życia. Jest niezwykle zdyscyplinowany i sprawny. Podobno potrafi złapać w locie dmuchniętą strzałkę. Wszystko przez to, że ma Moc.

 

Inni

Śmierć – oczywiście tak nagły ubytek siły witalnej nie mógł nie zainteresować istoty, która za niego odpowiada. Nikt jednak nie spodziewał się chyba, że na naradzie u Lady Lucy pojawi się sama Śmierć. Wydaje się, że i ona też nie do końca wie, co tu robi. Niemniej jednak pojawienie się tak ?znamienitego? gościa tylko świadczy o wadze problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *