Po cienkim lodzie

unnamed


Autorki:
Maria ?Mirveka? Rybarska, Anna ?An-Nah? Łagan
Gdzie: Do ustalenia
Kiedy: Do ustalenia
Realia: Star Trek
Zapisy: mirveka@gmail.com

Wydarzenie na facebooku


Zapowiedź

Druga edycja larpa „Po cienkim Lodzie”, wcześniej odbył się na Avangardzie w Warszawie, teraz mamy nadzieje znaleźć ekipę w Krakowie. Zapraszamy wszystkich miłośników larpów lub Star Treka. Poprzednio była dobra zabawa, mamy nadzieje powtórzyć ten sukces.

Rok 2376. Po zakończeniu wojny z Dominium, w kwadrancie Alfa zapanował krótkotrwały pokój. Tuż na granicy trzech największych mocarstw kwadrantu w erę Warp wchodzi właśnie nowa rasa – Thevelinie. Do tej pory objęty ochroną teren stał się właśnie potencjalnym zarzewiem nowego konfliktu. W nadziei uniknięcia wybuchu kolejnej wojny, Federacja zaproponowała Romulanom i Klingonom wspólne negocjacje z nowo wyklutą cywilizacją. Nie wiadomo, jak o wszystkim dowiedzieli się Ferengi, lecz oni również zjawili się w wyznaczonym miejscu. Każda frakcja ma swoje cele i plany wobec nowej rasy, niekoniecznie uwzględniające wyłącznie pokojowe rozwiązania…

 

Role

W larpie bierze udział pięć frakcji: Federacja, Klingoni, Romulanie, Ferengi oraz Thevelianie (rasa autorska). Każda frakcja ma trzech przedstawicieli. Przy zgłoszeniu proszę podać do której frakcji gracz się zgłasza (pod warunkiem, że są jeszcze wolne miejsca: bieżąca lista będzie publikowana na Facebooku)
Większosć ról może być odgrywana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Wyjątkiem są Ferengi: tu preferowani są gracze płci męskiej, chyba, że jakaś dziewczyna zechce zagrać mężczyznę
W zgłoszeniu poza preferowaną frakcją prosimy o poinformowanie, jakie wątki i treści są dla gracza niekomfortowe i jakich sobie w swojej roli nie życzy.
Jeśli gracze mają jakieś pomysły, także prosimy o przesłanie ich ? zostaną rozważone i wykorzystane, jeśli uznamy je za pasujące do koncepcji fabuły!

Lista ról:
Theveliańscy astronauci:
Fera-ras – dowódca misji
Gebeg-sil – astronauta
Karu-tan – technik
Romulanie:
Hvaid Quelarr – członek Tal Shiar
Rhian Keras – Romulański Dowódca statku
Khev Sur – Pierwszy oficer
Ferengi:
Xel – przywódca małej rodziny kupieckiej Bartosz Jabłoński
Dag – młodszy brat
Nih – współpracownik Xela
Federacja:
Kapitan Floty
Evelyn Quick -Dyplomata z Korpusu dyplomatycznego
Chinwe Petri
Klingoni:
Tre’gok z domu Kang – dowódca Klingonów
Maglin z domu Pagh’al – pierwszy oficer
Rorg z domu Var – młody wojownik

Federacja przybyła na pokładzie USS Calamity, statku klasy Defiant, pod dowództwem kapitana Sovala. Jest to, jak na standardy Federacji, niewielka jednostka (50 osób załogi) ale za to silnie opancerzona i uzbrojona po zęby. Cztery działa fazerowe, tyle samo dział torpedowych, mocne tarcze i zaawansowana zbroja. Zdolny osiągnąć prędkość 9,5 warp.
Klingoni mają na wyposażeniu wojenny Bird-of-Prey, klasy B?rel 0 KDF VorcaS. Szybki i zwrotny myśliwiec wojenny, wymagający jedynie 12 osób załogi. Prędkość warp 8. Uzbrojony w torpedy fotonowe, desruptory i fazery. Posiada mocne osłony i urządzenie maskujące.
Ferengi przylecieli niewielkim stateczkiem klasy Na?Far, nie posiadającym żadnej nadliczbowej załogi. Bardzo szybki (warp 9) i zwrotny, posiada jednak słabe tarcze i zaledwie jedno działo fazerowe i jedną wyrzutnie torped.
Romulański stetek to IRW Chule, Interceptor. Niewielki szybki i mocno uzbrojony statek. 40 osób załogi, prędkość 9,5 warp. Uzbrojony w fazery, desruptory i torpedy. Dobry w ataku ale słaby w obronie. Również posiada możliwość maskowania.
Theveliański statek nazywa się Kel-ge i oprócz silników pozwalających mu osiągnąć warp 1,5 nie posiada żadnego wyposażenia wartego wymienienia. Mały statek, nie wiele większy od wachadłowca. Słaby i bezbronny.

 

Realia, kostiumy, wymagana wiedza graczy


Do frakcji Thevelian spokojnie mogą zapisywać się gracze bez znajomości ?Star Treka?. Pozostali powinni znać podstawy kanonu: wiedzieć co to warp, teleportacja, fazery, kim są Klingoni, Federacja, Romulanie i Ferengi, jak działa Pierwsza Dyrektywa. Dobrze by było też, gdyby gracze przypomnieli sobie, czym była wojna z Dominium i o co w niej poszło.

Jeśli chodzi o kostiumy są one mile widziane, ale opcjonalne. Liczymy na kreatywność graczy, zdając sobie w pełni sprawę z tego, że silikonowe elementy wyglądu startrekowych ras niekoniecznie będą dostępne! Przypomnijcie sobie, jak wyglądali Klingoni w ToSie: z braku funduszy, można iść w tę stronę :) W wypadku Ferengi, uszy spokojnie można zrobić z tektury, masy papierowej… albo z czegoś co Wam przyjdzie do głowy.

Wygląd Thevelian pozostawiamy do opracowania między graczami, którzy wezmą te role, ale i tu nie trzeba wiele: wystarczy odpowiednia charakteryzacja

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *