Gra Miejska „Przemyt”

Autorzy: Adrianna ?Odalla? Adamska, Michal ?Samalai? Ladra
Gdzie: okolice Rynku Głównego w Krakowie
Kiedy: 11 październik, zbiórka graczy o 10:00 pod Pomnikiem Adama Mickiewicza
Realia: Współczesny Kraków w konwersji na klimat okresu prohibicji
Klimat: Śledztwo
Mechanika: DKWDDK

Wydarzenie na facebooku

Zapowiedź:
Kiedy rząd Polski oświadczył, iż alkohol domowej produkcji, tak zwany bimber, jest substancją nie tylko szkodliwą, ale i od teraz, nielegalną ? zanotowano w Polsce gwałtowny wzrost działalności przemytniczej. Dla władzy oraz instytucji bezpieczeństwa sprawa ta okazała się nie lada problemem, który jednak musi być rozwiązany. Czy uda się pokonać bezprawie? Dowiemy się o tym już w najbliższy weekend…

Informacje:
Celowo nie zdradzamy na ten moment zbyt wiele, albowiem nasz „larp” jest w konwencji kryminału, a grupy, które będą brały w nim udział, będą posiadały bardzo różne informacje.

O co właściwie chodzi? Grę Miejską można uznać za formę larpa, nastawionego na wykonywanie zadań i dynamiczną akcję. Gracze zostaną podzieleni na drużyny, które będą miały osobne cele, motywacje oraz charakterystyczne dla siebie możliwości. Nie chcąc psuć Wam niespodzianki, nie podajemy publicznie jakie grupy przygotowaliśmy. Możemy Was jednak zapewnić, że gdziekolwiek zostaniecie przydzieleni, będziecie zadowoleni z przygotowanej dla Was zabawy. Całość „larpa” będzie w klimacie opierać się na prowadzeniu śledztwa, a sami gracze, wczuwając się w ?tych dobrych?, będą walczyli z złowrogą mafią, która przemyca zakazany bimber do naszego miasta.

Chociaż zdecydowaliśmy się na czasy współczesne, całość zabawy odwołuje się do okresu prohibicji, jaka panowała w latach 30-stych w USA. Pamiętajcie! Bimber jest niebezpieczną i nielegalną substancją, a to, że jest przemycana do Polski, stanowi nie lada problem dla lokalnej władzy.

Planowo ?Przemyt? ma trwać od godziny 10-tej do około 17-tej. Potem planujemy afterparty w Loży Aktora (Rynek Główny 41), aby uczcić pierwszą, zorganizowaną przez nas Grę Miejską

Prosimy o kontakt do Samalai’a (samalai@larpownia.pl) albo do Odalli (aadamska04@gmail.com) wszystkich zainteresowanych graczy. Opcjonalnie, można nas zagadywać poprzez czat na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *