Zweihander: Nim nadejdą mrozy.

 

„Kiedy Imperium stanie w ogniu wojny domowej, odpowiesz na wezwanie swojego dowódcy?”

W imieniu twórców larpa, mamy przyjemność zaprosić na 

ZWEIHANDER: NIM NADEJDĄ MROZY.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-27 IX 2020 w Czatachowej! 

Autorzy larpa: 
Adam Panczak
Paweł Jasiński
Mikołaj Zimnicki
Łukasz Piech
Krzysztof Maj
Klaudia Zdanowska
Jakub Janaszek
Bartosz Bruski

Sprawdź oficjalną stronę www.zweihander.pl 

Larp bitewny to gra terenowa, w której gracze wcielający się w swoje postacie, toczą bitwy pomiędzy oddziałami specjalnie zaprojektowaną, bezpieczną bronią. Zweihander jest larpem bitewnym inspirowanym światem Warhammera. To gra stawiająca na wysoką dbałość o stroje i rekwizyty, która opowiada o żołnierzach i cywilach w trakcie wojny domowej w Imperium, państwie fantasy przypominającym XVI-wieczną, renesansową Europę.

Przygotuj się do bitwy.

 

Co piszą o swoim projekcie twórcy?

GRA INSPIROWANA ŚWIATEM WARHAMMERA
Nasza gra osadzona jest w realiach Warhammera Fantasy – mrocznego i pełnego niebezpieczeństw uniwersum, przypominającego naszą epokę renesansu. Jeśli nie znasz uniwersum Warhammera, nie martw się – nasze materiały wystarczą, aby odnaleźć się na grze.

GRA O WOJNIE
Zweihander to opowieść o wojnie dwóch prowincji w Imperium – Wissenlandu i Averlandu. W Zweihanderze przygody obozowe i cywilne stanowią uzupełnienie przygód wojennych. Nie jest możliwe pokojowe rozstrzygnięcie konfliktu. Gra została zaprojektowana tak, aby każdy gracz miał wiele okazji do walki.

GRA REALISTYCZNA
Konwencja larpa jest w naszym założeniu realistyczna, wzorowana na nurtach low fantasy i hard fantasy. Choć gra toczy się w wyobrażonym świecie, który posiada fantastyczne atrybuty, na pierwszy plan nie wysuwają się fantastyczne stworzenia czy wszechobecna magia, lecz zwyczajni ludzie i ich mniej lub bardziej barwne losy. Zdecydowaliśmy się dostosować pod te założenia setting – pokazać mały i lokalny, lecz zarazem brutalny i emocjonujący konflikt.

GRA O ZWYKŁYCH ŻOŁNIERZACH
Każdy jest równy w obliczu boga śmierci Morra. Każdego obowiązują takie same zasady. Każdy ma taką samą szansę wpłynąć na wynik potyczki. Nie ma tu herosów, mogących ze śmiechem przyjąć nawałnicę ciosów albo rozgromić wrogi oddział jednym uderzeniem oręża.

Już wkrótce opublikujemy Podręcznik Gracza, Podręcznik Fabularny i Przewodnik Strojowy!

Dołącz do społeczności: https://bit.ly/2Tun9On
Najlepsze zdjęcia znajdziesz na Instagramie: http://instagram.com/zweihanderbattlelarp

Larpownia poleca tę grę! Jeżeli lubicie larpy bitewne, na pewno nie pożałujecie wyprawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *