Kroniki Mroku: Hejnał Nocy II

 

 

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka „Biedronka” Ladra
Gdzie: ArcCafe Barakah, ul. Paulińska 28.
Kiedy: 13 listopada (sobota), 18:00.
Realia: Wampir: Requiem II ed., Kraków
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Kontakt: mail krakowbynight@larpownia.pl; Discord.

Składka: 10 zł.

Składkę można wpłacić na nasze konto (preferujemy taką formę), albo przekazać ją na miejscu Agnieszcze.

Agnieszka Ladra
07 1140 2004 0000 3902 7924 8149

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:
Niespełna tydzień po spotkaniu w Hejnale Nocy, które było pierwszym z perspektywy Rodziny krokiem w stronę stworzenia nowego statusu quo w mieście, do uszu wszystkich doszły plotki o kolejnym, a Ci, do których dało się dotrzeć korespondencyjnie, dostali nawet pisemne zaproszenia:

[Imię i nazwisko postaci]

W imieniu swoim oraz Opery pragnę zaprosić [Panią/Pana] na najnowszy wernisaż w nowootwartej Galerii Sztuki. Z pewnością będzie to doskonała okazja do spotkania.

Jednocześnie pragnę wyrazić ubolewanie, spowodowane doniesieniami o ostatnim niechlubnym zachowaniu osób, reprezentujących Operę oraz zapewnić o ukróceniu tych praktyk.

Z wyrazami szacunku,
Marianna Hortensja Ostaszewska

Tym razem spotkanie miało odbyć się na neutralnym gruncie, w nowopowstałym miejscu sztuki. Wernisaż miał być więc zarazem jej otwarciem. Usłyszano ponadto wieści, że na spotkaniu tym miała odbyć się aukcja kilku interesujących obrazów – co miało być dodatkową gratką, reklamowaną przez Eleonorę Karandyszewską. Zapewniono też środki aby spotkanie należało do bezpiecznych i dyskretnych.

Być może nezbędne było, aby Rodzina skorzystała z kolejnej okazji, aby poznać się wzajemnie i porozmawiała o perspektywach i szansach na porozumienie – jak i wycięgniecia wniosów, czy konsekwencji z ostatniego spotkania, jakie odbyło się w Hejnale Nocy. Zima zdawała się być coraz bliższa, a wraz z nią Spokrewnieni mogli cieszyć się dłuższymi nocami. Czy zastaną je podczas wojny, czy pokoju? Tymczasem sytuacja w mieście i czychające na Rodzine zagrożenia stawały się coraz bardziej widoczne…

 

Przydatne linki:

  • Opis ugrupowań i Zgromadzeń, zawierający informacje o sytuacji w mieście, frakcjach politycznych oraz wielu elementach historii Krakowa.
  • Wakaty 2021/22 – fabularnyzowany tekst, zawierający informacje o wszystkich nowych, wybranych oraz zgłoszonych postaciach.
  • Mapa domen Krakowa, z zaznaczeniem ważnych oraz ciekawych miejsc.
  • Kalendarium najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku, jeżeli chodzi o społeczność Nieumarłych.
  • Epilog, czyli fabularny opis zamykający wcześniejsze sezony. Cenny zarówno dla graczy biorących udział we wcześniejszych grach, jak i pomocny również dla nowych.
  • Wykłady o Kronikach Mroku na youtube. Zachęcamy posłuchać w celu lepszego zrozumieniu naszego settingu.

Uwagi i logistyka:

Potwierdzamy miejsce gry: widzimy się o 18:00 ponownie w lokalu ArtCafe Barakah, ul. Paulińska 28. Jak wspomniano wcześniej, mamy zarezerwowaną jedną salę na 20 osób + możemy rozejść się po całym lokalu, swobodnie zajmować tam stoliki i przestrzeń, ale na zasadzie bycia zwykłym klientem. Ponieważ lokal otwiera się dla nas o 18-tej, czyli teoretycznie będziemy pierwszymi klientami, nie powinno być żadnego problemu z miejscem.

ArtCafe znajduje się przy Teatrze. O godzinie 19:00 zaczyna się tam Rewia, czyli wejdą na salę teatralną jeszcze przed naszą grą. Prawdopodobnie opuszczą ją tylko na czas przerwy by pójść do baru po coś do picia. Wiadomo – staramy się sobie na zwajem nie przeszkadzać.

Do zobaczenia! Widzimy się już w sobotę, 13-go listopada!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *