Kroniki Mroku: Hejnał Nocy III

 

 

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka „Biedronka” Ladra
Gdzie: ArcCafe Barakah, ul. Paulińska 28.
Kiedy: 18 grudnia (sobota), 18:00.
Realia: Wampir: Requiem II ed., Kraków
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Kontakt: mail krakowbynight@larpownia.pl; Discord.

Składka: 10 zł.

Składkę można wpłacić na nasze konto (preferujemy taką formę), albo przekazać ją na miejscu Agnieszcze.

Agnieszka Ladra
07 1140 2004 0000 3902 7924 8149

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:

Drodzy Spokrewnieni,

Zapatrzeni we własne Zgromadzenia nie dostrzegacie tego co może kryć się w cieniu.
Zajrzyjcie w mrok, może uda wam się dostrzec coś co zagraża Wam wszystkim.
Rodzina powinna być zgodna i zjednoczona. Jednak pamiętajcie aby mieć oczy szeroko otwarte. Kto wie czy mrok nie wdarł się już między Spokrewnionych i wygląda zupełnie jak jeden z nich.

Lux in tenebris.
CJKR

Podobna wiadomość rękoma kuriera Rodziny, Roberta Lisa, dotarła do wszystkich Spokrewnionych. Enigmatyczna, przedsatwiająca tajemnicze zagrożenie, podpisana inicjałami, które ciężko dopasować do kogokolwiek. Niemniej, na swój sposób trafiająca, albowiem wszyscy wiedzieli, że zagrożenia i niebezpieczeństwa czychające nad miastem nie wygasły, a chaos i konflikty nie sprzyjały ich zarzegnaniu. Czyżby kiedy trwały spory, wróg umacniał swe siły? Kimkolwiek był, czegokolwiek chcial.

Rodzina tym razem miała spotkać się w Hejnale Nocy, tak samo jak było to na początku. Wciąż było to najważniejsze i nalepiej kojarzone Elizjum w Krakowie – oczywiście, pod warunkiem, że przez wszystkich było uznawane. Czy tak będzie? Gospodarze przybytku, Invictus, a szczególnie Tomasz Jakubowski zapowiedział, że nikomu z gości włos z głowy nie spadnie dopóty wszyscy będą przestrzegali Tradycji i prawa. Każdemu, kto chce spokojnej przestrzeni do rozmów i negocjacji powinno zależeć, aby Opiekun miejsca nie musiał interweniować. 

Zakazuje się na terenie Elizjum (często jeden konkretny lokal plus okolica) używania broni (wnoszenie nie jest zakazane), używania dyscyplin, podczas polowania należy zachować dużą ostrożność (zabójstwo śmiertelnego jest surowo karane, dlatego, że zwraca uwagę władz państwowych na Elizjum), a wpadnięcie w szał jest uważane za ogromny nietakt i może zakończyć się nawet ukaraniem nie panującego nad sobą wampira.

Pretekst do spotkania był jednak zbyt namacalny. Z różnych stron miasta dochodziło do Rodziny, że w Krakowie zaczynało być coraz bardziej niebezpiecznie – i z pewnoscią członkowie społeczości, kiedy się spotkają, podzielą się wieściami ze swoich okolic jak i informacjami, które uzyskali. Chyba, że jednak część z nich zachowają dla siebie? Nikt nie może być pewnym, co jest kłamstwem, a co prawdą, kiedy trwa Dance Macabre. 

Zbliża się zima, a wszyscy pamiętają, co przyniosla dokładnie rok temu. Na przełomie lat 2020 i 2021 doszlo do Przebudzenia. Wtedy też zaczęto widywać dziwne ptaki z dymu, które przecież objawiły się podczas ostatniego spotkania, które odbyło się w Galerii Sztuki Eleonory. Zupełnie jakby były zwiastunem tego, że problem się nasili. Z drugiej strony również rok temu, w grudniu, powstrzymano Dziki Gon i zmuszono go do wycofania się za zachodnią granicę – dzisiaj jednak plotki mówią o tym, że znów widuje się więcej dzikich zwierząt, co wielu niepokoi.

Mówi się też o tym, że ma się pojawić wraz z Marianną Mateusz Tarnowski. Z pewnością wielu będzie zainteresowanym tym, co ma on do powiedzenia Rodzinie i jakie postanowienia ostatecznie zapadły między Lanceą Sanctum, a Ruchem Kartiańskim. Niewykluczone też, że inne Zgromadzenia będą miały swoje propozycje na zaprowadzenie ładu w mieście.

Inni mówią też o tym, że Kartianie chcą skorzystać ze spotkania by ustalić pewne zaległe sprawy między sobą. Czy jednak na pewno zrobią to tutaj i teraz? Plotki tutaj mogą okazać się całkowicie nieprawdziwe, z pewnością jednak okaże się to już wkrótce.

Inna plotka mówiła o tym, że Krąg Wiedźmy zamierzał uczcić przesilenie zimowe właśnie w tą noc, być może nawet zachęcając innych Spokrewnionych do celebracji. Można było poczuć dodatkowy niepokój na myśl o dodatkowym rytualnym podkreśleniu, że nadchodzi zima. Może jednak tym razem skutecznie utopą Marzannę? – śmiali się inni.

Na ten moment większość zdarzeń, które docierały do uszu Rodziny nie przebijało się do mediów; poza drobnymi plotkami, skargami czy informacjami od zaniepokojonych mieszkańców. Trudno było coś szerzej z tego wyłapać. Odnosiło się jednak przemożne wrażenie ciszy przed burzą, która miała niedługo wyniknąć.

Ostatnimi dniami w mieście za to było głośno o jednym, nietuzinkowym zdarzeniu, które wydarzyło się na wciąż remontowanej ul. Opolskiej. Dało się je bez trudu zauważyć w mediach. Odbył się bowiem nielegalny wyścig, prawdopodobnie zorganizowany przez jakiś gangsterów albo innych opryszków. Podczas brawurowej jazdy dochodziło bowiem do niszczenia infastruktury, walki na improwizowaną broń uliczną oraz kilku potrąceń przypadkowych mieszkańców, którzy mieli okazję kręcić się w okolicy. Doszło też do poważnej kraksy, w której zginęły trzy osoby, a pozostałe trzy zostały ciężko ranne. Co jednak najważniejsze, nagrania z tego wyścigu w wielu miejscach są uszkodzone, nie widać wyrźnie postaci mimo, że kamery powinny je ująć oraz nie raz śnieży tak, że nic nie widać… co bardzo daje do myślenia wielu rozsądnym członkom Rodziny.

Przydatne linki:

  • Opis Rodziny, zawierający podstawowe informacje o wszystkich postaciach biorących udział w grze oraz o znanych NPC (jeżeli się tacy pojawią).
  • Opis ugrupowań i Zgromadzeń, zawierający informacje o sytuacji w mieście, frakcjach politycznych oraz wielu elementach historii Krakowa.
  • Mapa domen Krakowa, z zaznaczeniem ważnych oraz ciekawych miejsc.
  • Kalendarium najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku, jeżeli chodzi o społeczność Nieumarłych.
  • Epilog, czyli fabularny opis zamykający wcześniejsze sezony. Cenny zarówno dla graczy biorących udział we wcześniejszych grach, jak i pomocny również dla nowych.
  • Wykłady o Kronikach Mroku na youtube. Zachęcamy posłuchać w celu lepszego zrozumieniu naszego settingu.

Uwagi i logistyka:

Widzimy się o 18:00 ponownie w lokalu ArtCafe Barakah, ul. Paulińska 28. Jak wspomniano wcześniej, mamy zarezerwowaną jedną salę na 20 osób + możemy rozejść się po całym lokalu, swobodnie zajmować tam stoliki i przestrzeń, ale na zasadzie bycia zwykłym klientem. Ponieważ lokal otwiera się dla nas o 18-tej, czyli teoretycznie będziemy pierwszymi klientami, nie powinno być żadnego problemu z miejscem.

ArtCafe znajduje się przy Teatrze. O godzinie 19:00 zaczyna się tam spektakl „Dzieci z dworca Zoo”, czyli wejdą na salę teatralną jeszcze przed naszą grą. Prawdopodobnie opuszczą ją tylko na czas przerwy by pójść do baru po coś do picia. Wiadomo – staramy się sobie na zwajem nie przeszkadzać.

Do zobaczenia! Widzimy się już w sobotę, 18-go grudnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *