Bestia

bestia

Autor: Astela
Gdzie:
Bukowina Piwnica, ul Topolowa 42
Kiedy: 2 czerwca 2014
Klimat:
horror, groza, przygoda, zagadki
Liczba miejsc: 9
Zapisy: larpypisanewszafie@gmail.com

Wydarzenie na Facebooku


Zapowiedź

Istnieją różne opowieści. W każdej tkwi ziarno prawdy, jednak niewidoczne na pierwszy rzut oka. Wielu nie wierzy w przeczytaną bądź zasłyszaną historię. Nie odpowiada sobie na pytanie: dlaczego ktoś postanowił ją stworzyć?

A co, jeśli opowieść miała coś ukryć? Coś, co spogląda żarłocznie na każdego, kto postanowi się w nią wgłębić? Czai się tuż przy powierzchni, oczekując odpowiedniej chwili, by skoczyć do gardła. Oblizuje suche wargi, łaknąc ludzkiej krwi. Raz rozsmakowane w niej, czeka na kolejną okazję.

Prolog brzmiał obiecująco, zatem Artur przewrócił stronę, otwierając książkę na spisie treści. Zawierał on dziesięć pozycji. Śmiejąc się, popatrzyliście po sobie. Dziesięć historii, po jednej dla każdego. Idealnie.

Zapaliliście świece, żeby stworzyć mroczniejszy klimat. Dzieło kupione w antykwariacie, oprawione w skórę, z pewnością zasługiwało na coś więcej niż latarkę czy żarówkę elektryczną. Było to stare wydanie Hyaku-monogatari. Wstęp ? napisany z myślą o europejczykach ? głosił, że tytułowe hyaku-monogatari są japońskimi opowieściami o duchach, opowiadanymi przy świecach. Po każdej historii gasi się jeden płomień, pozwalając pokojowi pogrążać się stopniowo w ciemnościach. Postanowiliście spróbować. Każdy przeczytał jedną opowieść. W końcu zgasiliście wszystkie świece. Zapadła nieprzenikniona ciemność.

Usłyszeliście kapanie wody.


Informacje
Bestia to larp niekonwencjonalny. Uczestnicy będą mieć przez całą grę zasłonięte oczy, co zmusi ich do korzystania z pozostałych zmysłów. Mogłabym rzec, że jest to larp niemalże bezquestowy, dlatego osoby nastawione na tę część rozgrywki mogą nie bawić się najlepiej. Nie będzie praktycznie żadnej mechaniki, żadnych nadprzyrodzonych mocy ani broni.

Gracze są proszeni o przygotowanie jednego rekwizytu: opaski na oczy.

Role są bardzo skromne w formie, zawierają jedynie kluczowe informacje – zadaniem graczy będzie stworzenie na podstawie tego wszystkich szczegółów potrzebnych do gry. Poprzez „szczegóły” można rozumieć kompletną historię postaci, motywacje wpływające na jej postępowanie etc.; pozostawiam tu uczestnikom wolną rękę.


Role

Karty postaci, z powodu ich lakoniczności, należy rozbudować we własnym zakresie. Poniższe opisy są uzupełnieniem ról, więc weźcie to pod uwagę przy pracy nad wybraną przez siebie postacią. Ideałem byłoby odpowiedzenie sobie na wszystkie niejasności, jakie znajdziecie w kartach postaci ? uwierzcie mi na słowo, to się może przydać.

Artur […]: pomysłodawca całego spotkania. Wesoły facet, dusza towarzystwa. Wiele dziewczyn się za nim ogląda. Chłopak Beaty.

Beata […]: prześliczna dziewczyna, wyjątkowo charyzmatyczna. Uwielbiana przez wszystkich. Bywa niezwykle uparta w dążeniu do celu. Dziewczyna Artura.

Ola […]: miła, chociaż trochę cicha dziewczyna. Początkowo bywa nieśmiała, ale przy bliższym poznaniu wiele zyskuje. Uwielbia taniec. Dziewczyna Cezarego.

Cezary […]: chłopak Oli. Wyjątkowo dorosły facet, studiuje i pracuje dorywczo. Zna się świetnie na gadżetach elektronicznych. Jako jedyny spośród zebranych studiuje na innej uczelni.

Kacper [Ivo]: nieco fajtłapowaty, ale fajny chłopak. Ma duży dystans do siebie. Sporo gra w gry sieciowe.

Maja […]: bardzo ładna dziewczyna, która twierdzi, że osiągnie kiedyś wielką sławę. Zdarza jej się opuszczać sporo zajęć ? twierdzi, że robi to dla dobra swojej przyszłości.

Roksana […]: zakręcona imprezowiczka, która gestykuluje dużo i mówi jeszcze więcej. Bywa strasznie niecierpliwa.

Sandra […]: stosunkowo cicha osoba, która uwielbia dyskutować na tematy filozoficzne. Czasem bywa to drażniące.

Sebastian […]: najlepszy student w grupie. Wszyscy wiedzą, że nie będzie mieć problemów z sesją. Nieco zamknięty w sobie, ale da się z nim normalnie pogadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *