W cieniu Konfitury

Pośród znacznie bardziej dramatycznych wieści obiegających Sylvanię wielu mogła umknąć informacja o… wielkiej uczcie pośród niziołków. Dwa tygodnie temu, Uther Morgrimson obwieścił zakończenie zbiórki charytatywnej i zaprosił pod krasnoludzki fort wszystkie halflingi z Sylvanii. Przedstawiciel mniejszości rasowych przy Radzie Miejskiej odczytał z nazwiska szlachetnych darczyńców, a następnie z pomocą Kompanii rozdał pośród kilkudziesięciu przybyłych jedzenie, wino, a także słodycze dla dzieci. Niziołki zareagowały bardzo entuzjastycznie, wzniesiono kilka okrzyków na cześć krasnoluda. Większość zjadła i wypiła otrzymaną pomoc już na miejscu, a część świętowała pod fortem aż do rana.

Autor: Michał „Samalai” Ladra
Gdzie: u Bodvara, u; Siemiradzkiego 21/6
Kiedy: 17 kwietnia, 17:00
Składka: 10 złotych, na wino Kasslerów oraz piwo Tierów, jak i kurczaka-zombie (więcej info niżej)
Realia: Warhammer Fantasy Role Play, okołodramowe W cieniu Drakenhofu
Klimat: towarzysko-kulinarny
Miejsce akcji: Severindorf, Sylvania
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: samalai@larpownia.pl

Wydarzenie na facebooku

Zapowiedź:
Ktoś mógłby pomyśleć, że uczta zorganizowana z okazji zbiórki charytatywnej na rzecz głodnych niziołków to będzie spokojna posiadówka, podczas której mały lud będzie pił, jadł i bawił się bez skrępowania, nie wdając się w żadne awantury czy nawet… intrygi. Niedoczekanie! Ktoś rano skradł ciociu cebulę z ogródka, inny ktoś za to stwierdził, że miedza, aż do gruszy, należy do niego. Ktoś mógłby założyć, że halflingi to spokojny naród, nie mniej, byłaby to jedna z największych pomyłek, jakich można byłoby się dopuścić. Ponoć pod krasnoludzkim fortem zebrali się nie tylko mieszkańcy Sylvanii, ale tez pewna grupa poszukiwaczy przygód, która niedawno wróciła w rodzinne strony…

Informacje:
Role nie są narzucane z góry, chciałbym, abyście sami napisali mi na co macie ochotę, kim chcielibyście zagrać. Sporą część wątków mam już obmyślane, będę je przypasowywał do Waszych propozycji.

Larp ma charakter imprezy w klimacie biesiady niziołków, a jej ważnym elementem jest wspólne gotowanie, jak i spożywanie jedzenia, ciast, alkoholi i wszystkiego, co zapragniecie. Nie podaję więc oficjalnej składki, bo ta będzie zależała od tego, co będziemy chcieli wsadzić do buzi. Niemniej, planuje wcześniejszą składkę na wina Kasslerów oraz piwa Tierów, bo chce zrobić im odpowiednie etykietki. Chętnie przyjmę tutaj pomoc, bo zapowiada się nieco roboty przy tym.

Osoby które chcą gotować proszone są, aby zgłaszały się jak najwcześniej. Trzeba przygotować menu.

Poszukiwane są wszelakie rekwizyty XXL, które mogą pochodzić od „wielkoludów”, mieszkających w sąsiedztwie.

Chcesz zagrać w samej dramie?
Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: drakenhof@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *