Czarownica

  l_7a35188481458b15e54b53cd8aece1f3

 

Autor: Adrianna ?Odalla? Adamska
Gdzie: larp terenowy (miejsce zostanie podane)
Kiedy: wrzesień 2015
Składka: 5 zł
Realia: Ameryka XVII wiek
Klimat: Salem
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: aadamska04@gmail.com (w tytule napisać ?Czarownica ? imię postaci)

Intro:
Jest rok 1670, małe miasteczko w Nowej Anglii. Jedno z wielu, gdzie społeczność jest niewielka i każdy zna każdego. Jest tu pastor i szkółka przy kościele, jest dom dziecka prowadzony przez jedną z lepszych akuszerek w mieście. Nie brakuje baru oraz domu uciech, jest sędzia oraz cyrulik. Można tu znaleźć każdą profesję znaną na świecie. Miasto żyje i trwa, o każdym krąży jakaś plotka. Każdy kogoś kocha i nienawidzi.

Jednak ostatnie dni rzuciły cień na miasto i jego mieszkańców. Pewne wydarzenia sprawiły, że mieszkańcy przestali się czuć bezpiecznie we własnym miasteczku. Niektórzy wręcz boją się swoich czterech ścian, nie sypiają w nocy, obawiają się o życie swoje i swoich bliskich.
Pewnego dnia padła krowa, potem dwie młode kobiety poroniły jedna po drugiej, kowal się powiesił, a jego czeladnika znalezionego martwego nad rzeką. Kolejnego miesiąca nie nastąpiła pełnia księżyca, a zima była tak ostra, że najstarsi ludzie takiej nie pamiętali.

Pastor orzekł, że w mieście… jest wiedźma.

Na mieszkańców padł blady strach. Wiedźma oznaczało nieszczęście. A jeśli jest więcej niż jedna? Jeśli chcą one zniszczyć wszystkich mieszkańców? Jeśli chcą zawładnąć całym miasteczkiem?
Ktoś rzekł, że zapewne szykują się na Wielki Sabat, w którym poświęcą ofiarę i na pewno będzie to ofiara z ludzi… Jednak czy jest to prawda? Czy rzeczywiście miasteczko opanowały wiedźmy? Padły słowa o ?przekleństwie córek?, gdyż żaden z członków Rady Miasta nie doczekał się syna. Powiadają, że klątwa zawisła nad mieszkańcami i należy znaleźć sposób na jej zdjęcie.

Specjalnie nad rozwiązaniem tego problemu zebrała się Rada Miasta. Ma ona orzec czy rozpocząć polowanie na czarownice!

Bohaterowie:

Finley McKenzie [Wiktor „Bodvar” Łyżwa] ? potomek założycieli miasteczka. Burmistrz, przewodzi Radzie Miasta. Człowiek spokojny i uprzejmy, pełen zrozumienia, a mieszkańcy mu ufają. Ojciec i mąż, szanowany przez wszystkich.

Jake Tolbat [Wojciech „Reverant” Dębiak] ? członek rady miasta, gospodarz tawerny ?Złote Jabłko? i potomek założycieli miasta. Mąż i ojciec. Człowiek bardzo ambitny, butny i pewny siebie. Powiadają, że ma niespełnione ambicje i desperacko pragnie syna.

Ewan Stephenson [Szczur Rogaty] ? Sędzia i członek radny miasta. Potomek założycieli miasteczka. Rozstrzyga wraz z Burmistrzem wszelkie spory natury prawnej. Stara się ferować sprawiedliwe wyroki, ale niektórzy zarzucają mu stronniczość. Nie posiada dzieci.

Aidan Flynn [Michał Karolak] ? Szeryf, zasiada w radzie miasta. Nie jest potomkiem założycieli miasteczka, wżenił się w ród swej żony. Uczciwy i pracowity człowiek, choć trochę porywczy, śmieszy go cała sprawa z czarownicą.

Mollie McKenzie [Anna Oborska] córka burmistrza. Dziewczyna o dobrym sercu, powiadają, że jest zbyt dorosła jak na swój wiek. Dobra partia na żonę. Pomocna tak samo jak ojciec.

Katherine Stephenson [Anna „Wiszi” Wisznarewska] ? nauczycielka w miejscowej szkole i żona sędziego. Kobieta cicha, która wraz z Mollie prowadzi przytułek dla biednych. Czasami wydaje się być bardzo smutna.

Eleonora Flynn [Jaga Jachimczak] ? żona szeryfa i położna. Kobieta bardzo uczynna i posiadająca ogromną wiedzę. Nim przybył do miasteczka młody doktor to pod jej opieką byli wszyscy mieszkańcy.

Samantha Flynn [Agata] ? córka szeryfa i położnej, dziewczyna bardzo rozrywkowa, pełna życia i trochę pyszna oraz zbyt dumna. Jednak nikomu nie szkodzi. Krążą plotki, że jest gorliwą zwolenniczką wybicia każdej wiedźmy i mocno do tego zachęca młodego pastora.

Grace Tolbat [Anna Szeremeta] ? żona gospodarza i matka. Każdy się zastanawia jak ona wytrzymuje z tak grubiańskim mężem. Kobieta pomaga przy przytułku, choć wielu wie, że ukrywa ten fakt przed mężem. Czy on sam zdaje sobie z tego sprawę? Tego nie wiadomo.

Harriet Tolbat [Anna Marczyńska] ? córka gospodarza i jego żony, przyjaciółka Mollie McKenzie. Dziewczyna uczy się przy Katherinie Stephenson sztuki położnictwa, mówi, że chce się tym w przyszłości zajmować. Zauważano również, że sporo czasu spędza obok młodego doktora.

Patrick O’Niell [Bartek] ? młody pastor, który przybył do miasteczka roku temu wraz z doktorem Morrisonem. Przejął prebendę po starym pastorze i z miejsca zauważył, że poprzedni nie dbał o dusze swych owieczek. Głęboko wierzy w swoją misję i jest przekonany, że miasteczko opanowała wiedźma.

Morgan Morrison [Marcin „Bombastus” Tomasiewicz] ? młody i pełen ambicji lekarz. Przybył do miasteczka rok temu wraz z pastorem. Przepełniony ideałami niesienia oświaty czasami jest aż nazbyt gorliwy w przekazywaniu kaganka wiedzy. Nie wierzy w całą ta sprawę z wiedźmą, chociaż wie, że są kobiety, które parają się zielarstwem, jednak nie mówi głośno i otwarcie co na ten temat myśli.

Amelia Hooper [Joanna Cabaj] ? burdel mama. I jedna z bardziej wpływowych osób w miasteczku. Każdy wie, że jeśli o czymś nie wie ta kobieta, to dana rzecz nie miała miejsca. Kobiety się zżymają na jej widok, młody pastor potępia przybytek, ale nikt nie śmie powiedzieć na nią złego słowa.

Elliot Knight [Mateusz Sroka]? każdy wie, że założycieli miasteczka było pięciu. Elliot jest potomkiem ostatniego. Jednak nie dla niego życie w mieście. Jest trapetem, jeździ po odległych krainach i wsławił się jako żołnierz. Teraz wraca w rodzinne strony, ale dlaczego? To nadal pozostaje zagadką.

Zachary Hoobs  [Ivo Kujawski] ? podróżnik z dalekich stron. Przybył parę dni temu. Pisze pamiętniki ze swych podróży, opisuje lokalny koloryt. Trochę zamknięty w sobie, ale zyskuje sympatię przy bliższym poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *