Occulta Mundi

W dniu 7 października w sześciu miastach Polski odbyła się gra Occulta Mundi ? połączenie larpa z grą miejską, którego głównym organizatorem była fundacja Immersja. W Krakowie organizacji projektu podjęły się Katarzyna Braciak i Anna Łagan z Larpowni. Fabuła gry toczyła się wokół rywalizacji dwóch tajnych stowarzyszeń ? Loży Przebudzonych i Mechaników Porządku ? o miejsce mocy zwane nexusem. W trakcie gry gracze musieli rozwiązywać zagadki i poszukiwać elementów rytuału, który pozwoliłby im przejąć nexus. Gra miała charakter rywalizacyjny a członkowie każdej z frakcji pomagali swoim kolegom w pozostałych miastach, dążąc do zwycięstwa nie tylko we własnym mieście, ale w całej Polsce.

W Krakowie grało 24 graczy, z czego kilku przyjechało do nas z Łodzi. Gracze mieli okazję odwiedzić kilka interesujących miejsc w mieście (Salwator, Zabłocie, Rynek Główny, Wawel, Kazimierz) oraz zwiedzić Muzeum Lotnictwa i jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Jednym z zadań było odnalezienie nexusa, który został przeniesiony na Kazimierz. Gracze mieli też okazję wejść w interakcję z przedstawicielami reptilian, starej rasy która kiedyś rządziła terenami Krakowa oraz nawiązać z nimi porozumienie. Ostatecznie gra zakończyła się zwycięstwem Loży Przebudzonych, zarówno w Krakowie, jak i w całej Polsce.

Finałem gry było wypowiedzenie prośby do nexusa. Oto treść tej sformułowanej przez zwycięską frakcję w Krakowie:

Krakowska Loża z siedzibą na Wawelu oddanym jej niezwłocznie w wieczyste posiadanie przez prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego życzy sobie aby w umysłach ludzi nieoświeconych królewskiego miasta Krakowa zrodziła się idea akceptacji, pojednania oraz przyjaźni pomiędzy rasą ludzi oraz Reptilian, a także aby w umysłach Reptilian zrodziła się idea chętnego dzielenia się wiedza z członkami krakowskiej Loży oraz przyjaznego podejścia do nich

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ? FIO (FIO Małopolska Lokalnie), Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *