Kraków by Night: Hejnał Nocy XXVI

 

Podtytuł: Hołd

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 16 marca (sobota), 19:00 (zbieramy się od 18:oo)
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Składka: 5 zł

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:
Kolejny miesiąc dostarczył następnych niezwykłych zdarzeń, które ostatnimi czasy zbyt często jawiły się na nagłówkach gazet. Szczególnie cztery zdarzenia były na tyle istotne, by wielu krakowian wracało w rozmowach do tychże kontrowersyjnych tematów.

Pierwszym z nich było ostateczne dopadnięcie bestii, która przez dwa miesiące grasowała na terenie Ruczaju oraz Skotników. Ostatecznie potwierdzono, że nadleśnictwo musiało zmierzyć się z wyjątkowo dużym okazem tygrysa, natomiast rzecznik tutejszego zoo przyznał, że było to zwierzę z ich kolekcji – o czym nie mówiono wcześniej, albowiem z nakazu policji starano się zminimalizować panikę. W telewizji pokazano nagranie martwej już bestii, potwierdzając w ten sposób oficjalną historię. Chociaż na Ruczaju dalej obecnych było więcej patroli, niż w normalnych okolicznościach, to można było stwierdzić, że sytuacja powoli wracała do normy.

Zaraz po tym najważniejszym wydarzeniem była afera polityczna, która ostatecznie pozbawiła p. Jakuba Findera stanowiska prezydenta. Jak poinformował media rzecznik prasowy, były włodarz Krakowa współpracował z rosyjskim półświatkiem przestępczym i był odpowiedzialny za, między innymi, morderstwa oraz handel bronią. Materiał dowodowy trafił już do prokuratory, a Finder został osadzony w areszcie. Poinformowano również, że policja nie brała udziału w aresztowaniu, a cała sprawa została powierzona Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Rada Miasta poinformowała zaś, że w przeciągu miesiąca zostaną zorganizowane kolejne wybory na prezydenta Krakowa.

Mówi się również o wydarzeniach na terenie Zwierzyńca, gdzie wedle nadleśnictwa doszło do ataku na dzikiej sfory wilków, w wyniku czego zginęło kilku będących w okolicy Kopca Kościuszki ludzi. Czyżby Kraków przestał sobie radzić z dzikimi zwierzętami? Media uspokajają, że incydent miał charakter jednorazowy i wataha została już zlokalizowana i odstrzelona. W przeciwieństwie jednak do „bestii ze Skotnik”, nie pokazano na ten temat żadnych nagrań.

Wisienką na torcie wydają się być afery związane z Klasztorem na Srebrnej Górze, gdzie znajdowała się Kongregacja Eremitów Kamedułów Góry Koronnej. 28 lutego zgłoszono, że grupa działaczy ONR’u pobiła na śmierć o. Tomasza Kasprzyckiego, czemu przyglądał się sterroryzowany przez nich inny zakonnik. Powodem morderstwa miało być podejrzenie, iż wyżej wymieniony był pedofilem, dokonał gwałtu na młodym chłopcu, a nadto… był kibicem Legii. Jak dotąd nie zatrzymano sprawców. Na domiar złego, 7 marca zgłoszono policji, iż znaleziono na pobliskim zakonowi drzewie powieszonych trzech mnichów. Podano do wiadomości, że na dużym palcu jednego z nich znajdowała się kartka, będąca z pewnością niejasnym przekazem: namalowano tam symbol czaszki, który wpierw był otoczony wieńcem laurowym, a dalej ouroborosem.

Dzień później, 8 marca, doszło ostatecznie do interwencji krakowskiej policji, która aresztowała wszystkich przebywających w zakonie mnichów, zamknęła klasztor i zabezpieczyła teren. Oficjalnie podano, że do zatrzymania doszło z racji oskarżenia o prowadzoną w zakonie działalność przestępczą, związaną z przemytem oraz handlem dziełami sztuki. Sprawa znajduje się w toku, a obrońca duchownych uspokaja, że jego podopieczni są niewinni i już niedługo wrócą na wolność. Po Krakowie rozeszła się jednak pogłoska, że wszystkie powyższe morderstwa mogą być dowodem, iż „duchowni” byli rzeczywiście zamieszani w działalność przestępczą.

~ ~ ~

Tymczasem do uszu Krakowskiej Rodziny dociera wieść, że właśnie w nocy 16 marca, o 19:00, w Hejnale Nocy ma dojść do formalnego odnowienia Hołdów Królewskich przed Henrykiem Tarnowskim. Mimo, iż nie łatwo było dotrzeć do szczegółów, pogłoska ta skupiła uwagę wszystkich i prawdopodobnie każdy, kto chce być na bieżąco z wydarzeniami i polityką Klubu Dżentelmenów – będzie podczas tej uroczystości obecny.

Uwagi i logistyka:

  • Odsłona zacznie się od wydarzenia, do którego dochodzi w Elizjum „za zamkniętymi drzwiami”. Nie zajmie to więcej niż pół godziny, niemniej z racji tego preludium prosimy o punktualność. Osoby które nie będą brały udziału w scenie, będą mogły być obserwatorami – oczywiście, gracze, a nie ich postacie. Oczywiście, fabularny dostęp do niej mają wszyscy przedstawiciele Rodziny, jak i osoby przez nich dopuszczone.
  • Przypominamy, że podczas dramy nie dochodzi zazwyczaj do „następnego spotkania Rodziny”, albowiem jest to po prostu jeden z tych dni, kiedy akurat w Hejnale pojawia się więcej osób – zazwyczaj bez odgórnego powodu ku temu.
  • Gazeta „Kraków by Night” nie jest wampirzą gazetą, lecz zwykłą, drukowaną na potrzeby krakowskich lokali i klubów, nie ma nic wspólnego z Rodziną. Jest dostarczana wieczorami między innymi do Hejnału Nocy. 
  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Część rzeczy będzie można zostawić sobie na zapleczu, nastawcie się jednak, że nie będzie wielkiej szatni dla graczy.
  • Gra zaczyna się punkt. 19:00.
  • W sobotę lokal będzie otwarty od 10:00. Można przyjść wcześniej i w ten sposób dorwać mnie w sprawie dogadania różnych spraw.
  • Każdy gracz dramy dostaje zniżkę barową. Będzie też dramowe wino, ostateczna cena to 5 zł za kieliszek (taniocha, co nie?).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *