Kroniki Mroku: Hejnał Nocy IV

 

 

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka „Biedronka” Ladra
Gdzie: ArcCafe Barakah, ul. Paulińska 28.
Kiedy: 19 luty (sobota), 18:00.
Realia: Wampir: Requiem II ed., Kraków
Design Doc: zachęcamy do lektury
Kontakt: mail krakowbynight@larpownia.pl; Discord.

Składka: 10 zł.

Składkę można wpłacić na nasze konto (preferujemy taką formę), albo przekazać ją na miejscu Agnieszcze.

Agnieszka Ladra
07 1140 2004 0000 3902 7924 8149

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:

Chociaż dla wielu informacja ta wydawała się brzmieć jak kłamstwo, rozeszła się wśród Rodziny błyskawicznie – Wawel płonął. Został zaatakowany, a nad wiekowymi budowlami unosił się dym. Szybko pojawiły się plotki, że to kolejny atak łowców, inni zaś mówili, że to Kartianie, kolejni że Daria wróciła zza grobu i w końcu dokonała tego, co chciała zrobić w latach 60-tych, ktoś też upierał się, że to na pewno Dziewianna. Prawda była taka, że nie było wiadomo kompletnie nic, a jedyne co mogli zrobić spragnieni wiedzy, to udać się po nią do Hejnału Nocy. Licząc, że wśród zebranych pojawią się tacy, którzy będą mogli powiedzieć więcej o tej niezwykłej sytuacji.

Chociaż nie planowano tym razem żadnego spotkania w Elizjum, szybko stało się jasne, że tej nocy wielu członków Rodziny spotka się, aby dowiedzieć się co się stało.

Mówi się bowiem, że nikt jak dotąd nie śmiał zaatakować Królewskiego Zamku. Wydaje się, że wydarzenie to przyćmiło wszystko inne, co dzialo się w przeciągu ostatnich tygodni w mieście…

Międzyczasie:

…oczywiście, nie znaczy to, że ostatnio było w pełni spokojnie. Kilka mniejszych wydarzeń również nie umknęło uwadze Spokrewnionych.

Po pierwsze, około tydzień doszło do rzezi na Azorach. Na parkingu w Ikiei zabito trzech nastolatków należących do lokalnego gangu – odcinając im kończyny i masakrując ciała – jak podają media. Od tamtego czasu stało się w tamtej okolicy bardziej niebezpiecznie, a policja ostrzega, by nie kręcić się tam po zmroku. Formalnie podaje się, że młodociani gangsterzy na własną rękę szukają morderców swoich kolegów i koleżanek.

Dodatkowo, krążą plotki o tym, że nad kopcami Piłsudskiego raz Kościuszki widziano światła oraz słyszano śpiewy. Chociaż pisano o tym w kilku gazetach, co ciekawe, nie opublikowano na ten temat żadnych zdjęć. Inni wydawali się bagatelizować sprawę, przypominając, że na kopcu Kraka regularnie odbywały się rytuały neopogan i z pewnością tutaj miejsce miało coś podobnego. Sytuacja była inna – mówili drudzy – zwracając uwagę, że od ponad dwóch lat na zachodzie Krakowa działo się zbyt wiele niezwykłych rzeczy, aby zognorować sprawę.

Co jednak dziwniejsze, w mieście coraz częściej pisano o tym, jakoby widziano dziwne, jakby wywodzące się z dawnych legend istoty. Czy wszystkie sprawy mogły być powiązane i w jakiś sposób związane z atakiem na Wawel?

Przydatne linki:

  • Opis Rodziny, zawierający podstawowe informacje o wszystkich postaciach biorących udział w grze oraz o znanych NPC (jeżeli się tacy pojawią).
  • Mapa domen Krakowa, z zaznaczeniem ważnych oraz ciekawych miejsc.
  • Wykłady o Kronikach Mroku na youtube. Zachęcamy posłuchać w celu lepszego zrozumieniu naszego settingu.

Uwagi i logistyka:

Widzimy się o 18:00 ponownie w lokalu ArtCafe Barakah, ul. Paulińska 28. Jak wspomniano wcześniej, mamy zarezerwowaną jedną salę na 20 osób + możemy rozejść się po całym lokalu, swobodnie zajmować tam stoliki i przestrzeń, ale na zasadzie bycia zwykłym klientem. Ponieważ lokal otwiera się dla nas o 18-tej, czyli teoretycznie będziemy pierwszymi klientami, nie powinno być żadnego problemu z miejscem.

ArtCafe znajduje się przy Teatrze. O godzinie 19:00 zaczyna się tam spektakl „Inni ludzie”, czyli wejdą na salę teatralną jeszcze przed naszą grą. Prawdopodobnie opuszczą ją tylko na czas przerwy by pójść do baru po coś do picia. Wiadomo – staramy się sobie na zwajem nie przeszkadzać.

Do zobaczenia! Widzimy się już w sobotę, 19-go lutego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *