W cieniu Drakenhofu XXI: Sąd Boży

Sąd Boży nie był na ziemiach Sylvanii normą. Miało to jednak mocno się zmienić, wraz z rozkazami wydanymi przez tutejszego Inkwizytora. Każdy zwrócił uwagę, że po zimie kapłaństwo poważniej zamierzało wpłynąć na losy polityki krainy. Świadczy o tym nie tylko to, co dzieje się w stolicy. Na zachodzie powstała nowa siła, w postaci zakonu rycerskiego Taala. Nikt nie wie jeszcze, jakie będą ich cele…

Autor: Michał ?Samalai? Ladra
Gdzie: Klub Imaginarium, ul. Dietla Józefa 64
Kiedy: 20 grudnia 2015, 17:30
Składka: symboliczne 2 zł
Realia: Warhammer Fantasy Role Play (Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat: intrygi
Miejsce akcji: Zamek w Waldenhof
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: drakenhof@larpownia.pl

Grupa na facebooku
Wydarzenie na facebooku

Strona dramy

Zapowiedź:
Wiele się zdarzyło na ostatnim spotkaniu szlachty, jak i niedługo po nim. Liczni widzieli aresztowanie Wielkiego Sędziego, niewielu jednak miało potem okazję brać udział w niezbyt przyjemnym przesłuchaniu oraz procesie. Sam sąd odbył się wedle wszystkich przepisów prawnych oraz inkwizycyjnych, lecz za zamkniętymi drzwiami. Dzisiejszego wieczora, jak powiadają, ma być ogłoszony wyrok… oraz wykonany. Nic dziwnego, że szlachta wybrała właśnie ten dzień, aby licznie zjawić się na zamku w Waldenhof.

Słyszano również, że tego dnia mają odbyć się rozmowy władz Kościoła Sigmara z kapłanką Rhyi oraz jej uczennicą. Dostały one oficjalne „zaproszenie” z katedry. Takie, na które odpowiada się zawsze, że niezwłocznie się zjawi.

Gdzieś w cieniu tych wszystkich wydarzeń, słyszy się plotki o ruchach wojska na zachodzie, lecz nikt dokładnie nie wie, jakie zamiary poczynił baronet Schwartzhaff. Mowa jednak coraz głośniej o tym, że założono w jego stołecznej osadzie Zakon Taala – nie wiadomo jednak, jakie cele wyznaczy sobie nowe rycerstwo, licznie zbierające się na ziemiach Sylvanii.

Informacje:
W niedzielę będę siedział w lokalu od godziny 11:00, więc każdy może przyjść, aby dogadać ze mną postać, wątki, ekonomię własną, czy przedyskutować plany na kolejny sezon, który chce mocno ruszyć z kopyta;

Zostaną rozdanie pierwsze karty Czarnej Księgi (są już przygotowane), oraz zostanie wytłumaczona mechanika wiary.

System ekonomiczny ruszy w pełni, jak uporam się z ważniejszymi sprawami związanymi z otarciem lokalu. Na razie gramy na starym.

Szukam też chętnej osoby, która chciałaby zostać pomocniczym mistrzem gry w naszej dramie. Znacie kogoś, kto byłby chętny? Wyślijcie go do mnie!

Chcesz zagrać?
Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: drakenhof@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *