W cieniu Drakenhofu XXII: Podatki

W Sylvanii pewne są tylko dwie rzeczy: podatki oraz wampiry. Nawet śmierć jest tutaj rzeczą względną. Chociaż szlachta Baronii przez dłuższy czas miała spokój od podatków nakładanych z Stirlandu, nadszedł czas wyrównania.

Autor: Michał ?Samalai? Ladra
Gdzie: Bay of Dreams tavern, ul. Dietla Józefa 64
Kiedy: 28 luty 2015, 16:00
Składka: symboliczne 2 zł
Realia: Warhammer Fantasy Role Play (Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat: intrygi
Miejsce akcji: Zamek w Waldenhof
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: drakenhof@larpownia.pl

Grupa na facebooku
Wydarzenie na facebooku

Strona dramy

Zapowiedź:
Wraz z przybyciem do Sylvanii nowego poborcy podatkowego, stało się jasne, że znowu Stirland zamierza zacisnąć swoją stalową łapę na gardłach i sakwach tutejszej szlachty. Wcześniej namiestnik wtrącał się do wyboru władcy, dzisiaj monety mają popłynąć szerokim strumieniem do samego Elektora. Źle się dzieje – ludzie szepczą, że kolejne „wielkie zło” pojawiło się w kraju, a tym razem jest to urzędas! Podnoszą się głosy niezadowolenia, iż dalej nie ma wybranego barona, który rządziłby Sylvanią, a okres regentury nieprzyjemnie się przedłuża. Czy w kraju w cieniu Drakenhofu w końcu zapanuje spokój?

Wprowadzono również podatek od posiadania broni palnej. Tą informację powtarza się jednak raczej w żartach, a niektórzy się nawet cieszą, że dotknie tylko bogatych szlachciców, a nie biedne pospólstwo.

Zawrzało w mieście Waldenhof również i z innych powodów. Kapłani Sigmara oraz Morra zaczęli bić w dzwony katedry, ogłaszając, że wielkie niebezpieczeństwo zbliża się do stolicy i tylko modlitwa może ochronić Sylvanię. Mówią również, że ci, którzy nie odwiedzają świątyń – z pewnością służą i czczą Chaos. Zaprasza się również wyznawców Farkasistenno, aby wsparli w nabożeństwach Sigmara, łącząc się w walce ze wspólnym wrogiem. Zwiększono również patrole w mieście, poprzez wprowadzenie na ulicę wojska Imperialnego.

Wśród flisaków również zrobiło się bardziej niepokojąco. Widziano, jak wszystkie barki stacjonujące w Egling podniosły kotwicę, by wypłynąć w górę rzeki, w stronę Drakenhof. Powiadają, że wiążę się to z fałszywym „królem flisaków”, który ostatnio samozwańczo się tak nazwał w zamku w Waldenhof. Możliwe, że ma to coś wspólnego z dłuższą nieobecnością Iszka. Być może wkrótce szlachta Sylvanii dowie się, co niepokojącego stało się wśród tej niespokojnej ludności.

Widziano również wojsko z Tilei, jak maszerowało w stronę zamku w Drakenhof. Krążą plotki, że najemnicy zamknęli się tam na cztery spusty.

Krążą słuchy również o tym, że namiestnik Kosma von Falkenberg wjechał już na ziemię Sylvanii i na dniach powinien pojawić się w Waldenhof.

Informacje:
–  Odpowiedź na deklaracje będzie jeszcze dzisiaj.
– Jestem dla was dyspozycyjny w dzień dramy od godziny 14:00. Jeżeli macie jakieś pytania, wątpliwości, czy chcecie ze mną ogarnąć elementy ekonomiczne (co i tak każdy będzie musiał zrobić w przeciągu następnych dwóch tygodni), to gorąco zapraszam.
– Od następnej odsłony (XXIII) składka za dramę będzie wynosiła 5 złotych. Całość będzie szła na cele marketingowe Stowarzyszenia oraz samej dramy. Zamiast tego, już od tej odsłony dla każdego gracza będą czekały promocje na barze.
– Czy ktoś podjąłby się zrobienia plakatu na 3 sezon?
– Dzisiaj zostanie wprowadzona mechanika wiary.
– System ekonomiczny ruszy w pełni, jak uporam się z ważniejszymi sprawami związanymi z otarciem lokalu. Na razie gramy na starym.

Szukam też chętnej osoby, która chciałaby zostać pomocniczym mistrzem gry w naszej dramie. Znacie kogoś, kto byłby chętny? Wyślijcie go do mnie!

Chcesz zagrać?
Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: drakenhof@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *