Kraków by Night: Hejnał Nocy XII

 

Podtytuł: Halloween

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Roadside ArtCafe, ul. Mostowa 1, Kraków
Kiedy: 28 października (sobota), 19:00.
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: samalai@larpownia.pl

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź (strona w budowie)

Zapowiedź:

?Boys and girls of every age
Wouldn’t you like to see something strange?
Come with us and you will see
This, our town of Halloween?
– ?This is Halloween? The Nightmare Before Christmas (1993)

Krakowski Społeczeństwo Spokrewnionych targane jest skrajnymi emocjami w związku z nadchodzącymi świętami. Dzień Wszystkich Świętych, Zaduszki, Halloween i Dziady – w zależności od przekonań każdy obchodzi te, które uważa za słuszne, bądź też żadne z nich. Wiadomym jest, że w Hejnale Nocy dnia 28 października odbędzie się zabawa Halloweenowa – krakowskie kluby lubują się przecież w organizacji podobnych wydarzeń, Hejnał nie jest odmienny w danym założeniu. Wyżej wymieniona okazja wydaje się być wręcz idealna dla nieśmiertelnych do zdjęcia przyjmowanej zwyczajowo maski człowieczeństwa, na rzecz bardziej? naturalnego ?Ja?. Ale czy na pewno?

Zostając przy Dziadach? Krążą plotki, że ktoś zasłyszał jakoby jeden z rodzimowierców mówi, że około tego terminu będą one organizowane, a wiadomo, że w samym Hejnale często można ich spotkać.

Od miesiąca media prześcigają się w wyszukiwaniu coraz świeższych informacji na temat wydarzeń mających miejsce 23 września na terenie Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie. Jak udało się na razie ustalić, do zakładu wtargnął mężczyzna i postrzelił część pacjentów i personelu. Plotki mówią, że poszukiwał Krystyny A., która też niestety padła ofiarą postrzału – podobno wstępnie śledczy mają problemy z ustaleniem tożsamości kobiety. Niektóre źródła utrzymują o wystąpieniu elementów nadprzyrodzonych w całym wydarzeniu – pojawiające się znikąd przedmioty, bezwzględne posłuszeństwo pozostałych kobiet obecnych w sali względem Krystyny. Jedna z pacjentek oddziału psychiatrycznego, której udało się przeżyć strzelaninę utrzymuje, że nie wie dlaczego posłuchała ?głosu w głowie?, podobno chciała się schować, a zamiast tego ruszyła na napastnika z nożem w dłoni. Pracownicy utrzymują, że pacjentki nie miały dostępu do ostrych narzędzi oraz z uwagi na profil danego oddziału nie należy wierzyć we wszystko co kobiety mówią?

Nie licząc powyższego wydarzenia, które miało wpływ tylko na teren samego szpitalu, w Krakowie było bezpiecznie? do czasu. Na części terenów należących do dzielnic Grzegórzki i Czyżyny odnotowano więcej interwencji policyjnych. Jak widać działalność przestępcza mocno tam wzrosła, a nieoficjalnie mówi się nawet o zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej dany obszar.

Jednakże na Kazimierzu można czuć się bezpiecznie! No? prawie. Nieznany sprawca, bądź paru, nazywani potocznie ?Czyścicielami Kazimierza? zostawili wiadomość dla półświatka przestępczego na płycie Placu Wolnica, gdzie zostały znalezione minionego tygodnia dwa zmasakrowane ciała mężczyzn. Jeden z nich zabarwił wodę w fontannie na czerwono, natomiast drugi został powieszony za własne wnętrzności na pobliskiej wierzbie. Płytę ?ozdobiono? krwawym napisem: ?Koniec czasów przestępców na Kazimierzu?. Policja bada sprawę. Na chwilę obecną wiadomo, że obydwóch denatów było groźnymi przestępcami mocno związanymi z gangami roszczącymi sobie prawa do danej dzielnicy, a także, że krew, którą wykorzystano do przekazania wiadomości, należała do nich.

Ostatnią wiadomością wartą do odnotowania jest ponowne widoczne dla ogółu pojawienie się golema. Tym razem na szczęście obyło się bez zniszczeń, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie czas?

Uwaga:
Na odsłonie ponownie pojawi się gazetka fabularna – tym razem jest ona w pełni fabularna (wiemy, że ostatnio nie wiedzieliście jak odnosić się do niektórych jej części, więc staramy się naprawić ten błąd), wszystkie zawarte w niej informacje są do wykorzystania na grze – tak samo, jakbyście chcieli skontaktować się z redakcją, napisać ogłoszenie do gazety, przesłać rozwiązanie konkursu, napisać zażalenie, czy cokolwiek – adres mailowy podany w gazetce jest w pełni sprawny i tylko on obowiązuje w ramach kontaktu z redakcją.

Jutro, tj. 22.10.2017r. pojawią się nowe zasady domen. Aktualny system mimo działania punktów krwii nie nadaje dużego znaczenia zajętym przez wampiry regionom, dlatego chcemy uwypuklić wpływ terenów na grę.

Niestety lokal w którym odbywa się gra musi podnieść nieznacznie cenę ?wina dramowego? – za lampkę zapłacicie 6 zł. Jednakże zapraszamy do zostania na afterze po grze. Możecie liczyć na coś dobrego od nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *