Kraków by Night: Hejnał Nocy XXII

 

Podtytuł: Dzień umarłych?

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 17 listopada (sobota), 19:00
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Składka: 5 zł

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

CHÓR
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?

GUŚLARZ
Zamknijcie drzwi od kaplicy
I stańcie dokoła truny;
Żadnej lampy, żadnej świécy,
W oknach zawieście całuny.
Niech księżyca jasność blada
Szczelinami tu nie wpada.
Tylko żwawo, tylko śmiało.

STARZEC
Jak kazałeś, tak się stało.

– Adam Mickiewicz – Dziady

Zapowiedź:

Trudno powiedzieć, czemu w lokalu Hejnał Nocy dzisiejszej nocy ma się odbyć przebierana impreza w klimacie „Halloween” – może to po prostu kogoś urodziny w listopadowym klimacie? Może ma to coś wspólnego z zaplanowaną inscenizacją związaną z Dziadami, zaplanowaną na dzisiejszą noc? Może zaś Rodzina chce ukryć pewne tajemnice, wierząc, że pod latarnią zawsze najciemniej? Chociaż różne pomysły przychodzą do głów wtajemniczonych i nie, fakt jest jednak faktem, iż można się spodziewać dzisiaj grona przebranych osób.

Można było usłyszeć, że pomysł związany jest z rezerwacją stolika przez młodą reprezentację krakowskiej Bohemy artystycznej, skupionej dookoła dzielnicy Kazimierza – jak i ich niejasnego zaangażowania w wieczorne przedstawienie. Ciekawostką jest fakt, iż organizatorem jest profesor teatrologii oraz, że na spotkanie jest zaproszony katolicki ksiądz, który ma pomóc w przygotowaniach.

Dzisiejszego dnia odbyły się wybory na Prezydenta Miasta Krakowa, a komisje zostaną zamknięte o 21:00; można więc niedługo po tej godzinie spodziewać się wiarygodnych sondaży z wyborów. Czy wyborcy Jakuba Findera będą świętować, czy też usprawiedliwiać swoją porażkę? Wszyscy oczekują wieczornych wydań gazet, aby dowiedzieć się, czy Betonowy Jacek znów zasiądzie na Tronie Krakowa, czy też ustąpi nowym!

W gazetach pojawiła się za to kolejna informacja o osuniętej ścianie budynku, tym razem na terenie Stradomia, niedaleko mostu Grunwaldzkiego. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Hamlet:

Każda osoba, która miała przyjemność wybrać się na przedstawienie p.t. Hamlet w teatrze Bagatela mógł uznać, że sztuka była jak najbardziej udana i obyło się od większych problemów. Chociaż w ostatnim czasie zmieniono jednego z głównych aktorów, który miał się wcielić w postać tytułową, to jednak szybko udało się znaleźć dla niego zastępstwo. Mówi się, że podczas przygotowań pojawiały się wszelakie utrudnienia, one jednak głównie wspierały medialny szum dookoła premiery. 

Interesującym faktem, o którym można było zasłyszeć przy okazji przedstawienia, ale i również w kontekście pewnego koncertu w Teatrze Słowackiego, było pojawienie się pewnego osobliwego gościa, którego obecność była ciężka do przeoczenia – mowa tutaj o tajemniczym mnichu, który ponoć roztaczał dookoła siebie specyficzny aromat i wrażenie, które dla niektórych przytłumiło nawet uwagę poświęconą samym sztukom.

Wypatrujcie recenzji w mediach, szczególnie w gazetach!

/ dla jasności, powodzenie lub nie sztuki teatralnej zostało w pełni rozpatrzone mechanicznie, obiektywnie

 Inne informacje: 

Ostatnimi czasy trafiliśmy kilkukrotnie na sytuację wskazującą, iż gracze – nawet ci którzy wczuwają się w postacie z Rodziny – nie posiadają podstawowego zrozumienia zarówno konwencji naszej gry (czyli w co i jak gramy!), jak i takich ważnych tematów jak „natura wampiryzmu” czy „oblicze zgromadzeń” (np. czym się różnią od stronnictw politycznych, koterii oraz sojuszy wszelakich). Dlatego zamierzamy przeprowadzić serię wykładów, aby pogłębić wiedzę naszych graczy o settingu.

Zapraszamy do udziału w głosowaniu dotyczącym terminu spotkań. Zapraszamy na niego wszystkich graczy, niezależnie od tego, kim przyjdzie im grać.

…aby nie było tylko sztywno, zapowiadamy odsłonę teleturniejową

Uwagi i logistyka:

  • Przypominamy, że podczas dramy nie dochodzi zazwyczaj do „następnego spotkania Rodziny”, albowiem jest to po prostu jeden z tych dni, kiedy akurat w Hejnale pojawia się więcej osób – zazwyczaj bez odgórnego powodu ku temu.
  • Gazeta „Kraków by Night” nie jest wampirzą gazetą, lecz zwykłą, drukowaną na potrzeby krakowskich lokali i klubów, nie ma nic wspólnego z Rodziną. Jest dostarczana wieczorami między innymi do Hejnału Nocy. 
  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Część rzeczy będzie można zostawić sobie na zapleczu, nastawcie się jednak, że nie będzie wielkiej szatni dla graczy.
  • Gra zaczyna się punkt. 19:00.
  • Odsłona nie skończy się przed 01:00, około północy planowany jest event od Dzieci Wandy. Byłoby super, gdybyście w ten sposób rozkładali swoje wątki, aby wypełniły Wam cały ten czas. Oczywiście, to Wy decydujecie w jakich godzinach będziecie na grze, obecność na tym wydarzeniu nie jest obowiązkowa.
  • W sobotę lokal będzie otwarty od 12:00. Można przyjść wcześniej i w ten sposób dorwać mnie w sprawie dogadania różnych spraw. Z racji jednak, że nie mam zmiany, prosiłbym aby gracze się z nami wcześniej umówili na konkretną godzinę.
  • Każdy gracz dramy dostaje zniżkę barową. Będzie też dramowe wino, ostateczna cena to 5 zł za kieliszek (taniocha, co nie?).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *