Kroniki Mroku: Hejnał Nocy V

 

 

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka „Biedronka” Ladra
Gdzie: ArcCafe Barakah, ul. Paulińska 28.
Kiedy: 26 marca (sobota), 18:00.
Realia: Wampir: Requiem II ed., Kraków
Design Doc: zachęcamy do lektury
Kontakt: mail krakowbynight@larpownia.pl; Discord.

Składka: 10 zł.

Składkę można wpłacić na nasze konto (preferujemy taką formę), albo przekazać ją na miejscu Agnieszcze.

Agnieszka Ladra
07 1140 2004 0000 3902 7924 8149

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:

Wraz z atakiem na Wawel, przeprowadzonym przez Tomasza Jakubowskiego oraz Anastasię Trubecką jasnym się stało, że po raz kolejny zadrżały fundamenty Krakowa. Oboje należeli do Starszyzny miasta i byli powiązani z Senatem – choć głowa rodziny Megele Amukot nie wchodził w jego skład. Dodatkowo, fakt zakołkowana gospodarza Elizjum, w którym wszyscy tej nocy przebywali, spowodował pogłębienie braku zaufania względem tejże instytucji Rodziny – mimo, że aresztowanie to było jak najbardziej uzasadnione. Może właśnie destrukcję wampirzycy (ponoć jednak nieudaną) uznano jako ten jeden krok za daleko?

W celu ustabilizowania sytuacji, zdecydowano się zorganizować kolejne oficjalne spotkanie w jednej z siedzib Lancea et Sanctum, Zgromadzenia, które cieszyło się opinią zachowującego neutralność oraz dobrą reputację. Mistrzynią Elizjum została opiekunka nocnego klubu ?Butterfly? na ul. Stefana Otwinowskiego, inkwizytorka Liliana Lipińska. Kandydatura ta została pozytywnie przyjęta zarówno przez Invictus, Ruch Kartiański, jak i inne grupy. Podczas jego trwania miało dojść do sądu tych, którzy zaatakowali Wawel.

Szczególnie, że na kilka dni przed spotkaniem ogłoszonym na 26 marca udało się pojmać Anastasię Trubecką, która przez ostatnie tygodnie pozostawała nieuchwytna i wymykała się pościgowi. Mimo, że oficjalnie Komitet ogłosił na nią Krwawe Łowy oraz doszło do eksplozji na terenie jej domeny, co uznano za prawdopodobny atak na jej osobę.

Sytuacja w Ruchu Kartiańskim również się zdestabilizowała – formalnie przegłosowane wotum nieufności względem Prezydentki reprezentującej całe Zgromadzenie pogłębiło konflikty między frakcjami. Nie pomogło również to, że Marianna Ostaszewska zapadła się jak kamień w wodę. Wydaje się zarazem, że Opera również w jakiś sposób wycofała się z życia publicznego Rodziny, a jedynym działającym w tym momencie ich przedstawicielem jest Aaron, który otrzymał wsparcie Komitetu. Jak to wpłynie na struktury Ruchu Kartiańskiego – okaże się z pewnością już wkrótce.

Nie bez znaczenia zarazem jest fakt, iż Krąg Wiedźmy zamierza jak co roku odprawić rytuały Jarych Godów. Jak Lanca zareaguje na taką próbę? Ponadto, nie da się już dłużej ignorować faktu, że spora część Żerców wydaje się nie bywać w Elizjum. Pojawiły się plotki, jakoby kolejną zaginioną osobą była Aušrin?, strażniczka Świętych Miejsc, a na jej domenie dzieją się naprawdę niepokojące rzeczy. Zarazem inna szanowana członkini Zboru, znana jako Widząca, formalnie odcięła się od swojego Zgromadzenia i zajęła domenę Wieliczki, ponoć nawet skutecznie wkraczając na tamtejszy zamek. Przedstawiła się raz wtóry jako Amelia Erdély, członkini Ordo Drakul i ponoć nawet przegoniła z tych ziem Mirosława Kotowskiego, znanego jako Kotzur.

Czy sytuacja wymusi zmiany w Kręgu Wiedźmy i zmusi ostatecznie zbory do wyboru Hierofanty?

Jeżeli zaś chodzi o Zakon Smoka, wydaje się, iż zawitał nad nim wyraźny cień kłopotów. Wraz z oskarżeniami płynącymi na głowę Zgromadzenia oraz pojawieniem się powyższej, tytułującej się Solną Księżną – które mogą zostać uznane za nielegalnie przebywające w mieście (na pierwszą zaś część społeczności ogłosiła Krwawe Łowy), nikt z pozostałych obecnych i udzielających się w lokalnej polityce nie posiadał wystarczająco wysokiego statusu, by reprezentować ugrupowanie. Czy spowoduje to przebudzenie się ze społecznego uśpienia Magdaleny, albo reakcję ze strony, pozostającego tylko gościem w Krakowie, Lucyfera?

Dość interesujące plotki zaczęły zarazem krążyć na temat Wawelu – ponoć zamek został zamieszkany przez Remusa po ataku Anastasii i Tomasza. Czy to znaczy, że nie rządzi nim już Nieumarły Król? Może wręcz przeciwnie – członek Invictus postanowił wesprzeć monarchę i pomaga strzec Wawelu?

Chaos w mieście zresztą nie kończy się na Zgromadzeniach. Niezależny Gerard Rożenek wyraźnie ruszył, aby powiększyć swoją domenę, żerując nawet na ziemiach pojmowanej Anastasii czy nie widzianej od dawna Wiktorii Kłossowskiej. Sytuacja robi się napięta, albowiem Gangrela widywano też przy granicy ziem Mateusza Tarnowskiego, Aminy oraz Magdaleny.

Kłopoty jednak na tym się nie skończyły – Władysław Żarczyński z Komitetu również zaginął, konsekwencja z tym związana wydawała się być bardziej? niepokojąca. W sąsiedztwie jego ziem, na Rybitwach i Przewozie zaczęły pojawiać się plotki, jakoby widziano tam opętanych ludzi i bestie prosto z najgorszych koszmarów. Możliwe, że te informacje mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla Maskarady.

Na koniec warto powiedzieć jeszcze o jednym, mocno niepokojącym fakcie. Rodzinę obiegła informacja, że znaleziono nieobecnego od pewnego czasu Roberta Lisa. Martwego wyłowiono z nurtu Wisły. Mężczyzna, dotychczas karmiony wampirzą krwią był w posiadaniu adresów korespondencyjnych większości ze znanej Rodziny. Wkrótce, dokładnie w dzień spotkania, do wielu z nich przyszły tajemnicze listy, których koperty zostały oznaczone Alchemicznym Znakiem Siarki.

Przydatne linki:

  • Opis Rodziny, zawierający podstawowe informacje o wszystkich postaciach biorących udział w grze oraz o znanych NPC (jeżeli się tacy pojawią).
  • Mapa domen Krakowa, z zaznaczeniem ważnych oraz ciekawych miejsc.
  • Wykłady o Kronikach Mroku na youtube. Zachęcamy posłuchać w celu lepszego zrozumieniu naszego settingu.

Uwagi i logistyka:

Widzimy się o 18:00 ponownie w lokalu ArtCafe Barakah, ul. Paulińska 28. Jak wspomniano wcześniej, mamy zarezerwowaną jedną salę na 20 osób + możemy rozejść się po całym lokalu, swobodnie zajmować tam stoliki i przestrzeń, ale na zasadzie bycia zwykłym klientem. Ponieważ lokal otwiera się dla nas o 18-tej, czyli teoretycznie będziemy pierwszymi klientami, nie powinno być żadnego problemu z miejscem.

ArtCafe znajduje się przy Teatrze. O godzinie 19:00 zaczyna się tam spektakl, czyli wejdą na salę teatralną jeszcze przed naszą grą. Prawdopodobnie opuszczą ją tylko na czas przerwy by pójść do baru po coś do picia. Wiadomo – staramy się sobie na zwajem nie przeszkadzać.

Do zobaczenia! Widzimy się już w sobotę, 26-go marca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *