Kroniki Mroku: Hejnał Nocy VII

 

 

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka „Biedronka” Ladra
Gdzie: ArcCafe Barakah, ul. Paulińska 28.
Kiedy: 28 maja (sobota), 18:00.
Realia: Wampir: Requiem II ed., Kraków
Design Doc: zachęcamy do lektury
Kontakt: mail krakowbynight@larpownia.pl; Discord.

Składka: 10 zł.

Składkę można wpłacić na nasze konto (preferujemy taką formę), albo przekazać ją na miejscu Agnieszcze.

Agnieszka Ladra
07 1140 2004 0000 3902 7924 8149

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:

Można tylko domniemać, kto był prawdziwym prowodyrem wydarzeń na północnym zachodzie miasta. Niektórzy mówią, że powodem była wiosna i nadchodzący z nią Dziki Gon, inni zaś zauważają, że stała za tym Rodzina – albowiem zbyt wiele osób brało udział w tym, co nastąpiło. Kolejni powiadają, że były to knowania Strzyg, niemniej, czy w takim razie nie zakończyłyby się fiaskiem?

Według relacji światków, całe Bronowice, Widok Zarzecze oraz Azory zmieniły się w pole bitwy. Nadprzyrodzonej, niepokojącej, napawającej serca przerażeniem. Powiadają, że zastępy dziwacznych istot, zarnówno zwierzęcych jak i tych przypminających ludzi walczyły tam z cienistymi ptakami stworzonymi z ciemności i dymu. W wyniku walk doszło do licznych zniszczeń: paliły się samochody, uszkodzono liczne budynki, ciągle było słychać syreny karetek oraz radiowozów policyjnych. Mimo pogłosek o niewiarygodnych zdarzeniach, szybka interwencja Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pomogła zamaskować co bardziej niepokojące wydarzenia… chociaż, czy tylko oni za tym stali? Nie dało się nie zauważyć, że obojętność zwykłych ludzi na zdarzenia z północnego zachodu miasta wykraczała ponad to, co mogłoby się zdawać normalne.

Możliwe, że jeszcze nie wszystkie siły w mieście zostały odkryte albo zrozumiane.

Powiada się zarazem, że w zmaganiach tych brały również wampiry należące do Lancea et Sanctum. Mowa także o udziale niezależnych, którzy również w pobliżu mieli swoje ziemię. Na ten moment jednak informacja o udziale Spokrewnionych jest tylko plotką – jeżeli się jednak potwierdzi, co będzie oznaczać? Po której stronie stanęli?

Wszystko jednak wygląda na to, że sytuacja została opanowana, a po serii intensywnych walk nastał spokój. Czy jednak na pewno? Wielu członków Rodziny postanowiło sprawdzić to osobiście, nie tylko dlatego, by upewnić się czy na domenie Krakowskiej jest znowu bezpiecznie. Dance Macabre wciąż trwało, a władza w mieście nie była pewna – dlatego informacje z pierwszej ręki mogły się okazać kluczowe. Jeżeli bowiem Dziewianna przeprowadziła tak śmiały atak na miasto…

…to przegranym będzie każdy, kto nie zareaguje na to dostatecznie szybko. Zareaguje właściwie.

Większość z zainteresowanych ostatecznie dotarła w okolice Wiaduktu na Bronowicach, zauważając coraz bardziej wzmożony ruch członków Rodziny. Powoli pojawiały się głosy o usznanowaniu Pax Vampirica, aby nie eskalować sytuacji i móc spokojnie sprawdzić co się wydarzyło. Wszyscy jednak zdawali sobie sprawę, że nie znajdowali się na terenie żadnego z Elizjów, dlatego pokój zależał od dobrej woli obecnych… czy jednak nie było tak naprawdę tak i w przypadku innych spotkań, na oficjalnie świętej ziemii?

Wtedy też uwagę przykół naruszony, uszkodzony budynek, którego jeszcze kilka godzin temu strawił ogień. Z industrialnego środka dało się słyszeć głośną muzykę, a jego pobliże osłaniały sługi Liliany Lipińskiej. I choć to nie ona była powodem hałasów ze środka, szybko wszyscy pojęli, że Lanca postanowiła stworzyć na tyle bezpieczną przestrzeń w tym chaosie, na ile było to możliwe. 

Przydatne linki:

  • Opis Rodziny, zawierający podstawowe informacje o wszystkich postaciach biorących udział w grze oraz o znanych NPC (jeżeli się tacy pojawią).
  • Mapa domen Krakowa, z zaznaczeniem ważnych oraz ciekawych miejsc.
  • Wykłady o Kronikach Mroku na youtube. Zachęcamy posłuchać w celu lepszego zrozumieniu naszego settingu.

Uwagi i logistyka:

Widzimy się o 18:00 ponownie w lokalu ArtCafe Barakah, ul. Paulińska 28. Jak wspomniano wcześniej, mamy zarezerwowaną jedną salę na 20 osób + możemy rozejść się po całym lokalu, swobodnie zajmować tam stoliki i przestrzeń, ale na zasadzie bycia zwykłym klientem. Ponieważ lokal otwiera się dla nas o 18-tej, czyli teoretycznie będziemy pierwszymi klientami, nie powinno być żadnego problemu z miejscem.

ArtCafe znajduje się przy Teatrze. Tym razem najprawdopodobniej nie będzie w tym czasie żadnej sztuki teatralnej.

Co do kolejnych miesięcy naszej gry:

Odsłona w sobotę odbywa się rzecz jasna zgodnie z planem;

W czerwcu również widzimy się normalnie, 18-go – będziemy traktować ją jako prowadzącą do epilogu Hejnału, będziemy chcieli na niej pozamykać część prywatnych wątków.

Na jesieni (wrzesień-październik) będziemy chcieli zrobić jedną dużą odsłonę, na której przyjmiemy graczy z zewnątrz – będzie ona stanowiła epilog projektu. Przekładamy ją na wrzesień dlatego, iż nasza aktualna sytuacja życiowa nie daje nam możliwości godnie zakończyć naszej dramy, a chcemy zrobić to z odpowiednim przytupem, dając sobie na to więcej czasu i wybierając lepszy dla nas czas na to;

Będziemy robić jeszcze w czerwcu ankietę, aby wybrać na jesieni termin, który będzie odpowiadał jak największej ilości osób.

Do zobaczenia! Widzimy się już w sobotę, 28-go maja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *