Kraków by Night: Hejnał Nocy XXI

 

Podtytuł: Ouroboros

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 20 października (sobota), 19:00
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

 

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Stoję tutaj, w tym pokoju
Złapana i uwięziona w środku
Wydaje się, że jestem potępiona do życia w kłamstwie
Nieświadoma tego, co jest na zewnątrz
Powinnam dbać o to, co zostawiłam za sobą?

I gapię się na światło, to mnie oślepia
Wewnątrz, tutaj nie zostało nic dla mnie
Jestem tu samotna i odizolowana 

– Chiasm – Isolated

Zapowiedź:

W mieście nadal panował marazm i głód. Sytuacja była bez wątpienia męcząca, albowiem wszystko wskazywało na to, iż Krakowski Klub Dżentelmenów stawał się coraz mniej ostrożny, aby zdobyć pożywienie – powoli odsłaniając się, samemu zadając sobie ranę. Niczym ouroboros, zjadając własny ogon.

Brutalne zabójstwo dokonane w okolicach galerii sztuki przy Bronowicach jest tego najlepszym, acz nie jedynym przykładem. Policja znalazła tam ciało młodego mężczyzny z poderżniętym gardłem i osuszonym z krwi niczym w rytualnym uboju. Prawda jednak jest taka, że podobne wydarzenie – chociaż nie ma pewności, że wywołane jest aktywnością nieumarłych – choć z pewnością najbardziej brutalne, nie jest jedynym podobnym przypadkiem ostatnimi czasy. Świat wydaje się jednak nieco ignorować pogłębiające się w zbrodni miasto.

Pytanie, jak długo władze będą zamykały oczy i udawały, że nic się nie dzieje.

Tymczasem na Kazimierzu pije się, wciąga narkotyki i stara się zapomnieć o tym, co działo się w mieście. Dzielnica ta stała się prawdziwą strefą oddechu, gdzie w oparach dymu papierosowego można sobie przypomnieć na nowo, co to znaczy życie. Zupełnie, jakby całe miasto było pełne pustych ścian, które odbijały echo krzyków właśnie w tą stronę. To tutaj ludzie stawali się mniej czujni, to tutaj mogli znowu poczuć że żyją. Nie tylko oni. To miejsce przywoływało również tych, którzy pragnęli słyszeć na nowo swoje Requiem.

Coś musi się zmienić, inaczej wszyscy popadną w szaleństwo. Zarówno żywi, jak i ukrywający się w ich cieniu martwi nie wytrzymają długo w stagnacji, która trwa w mieście od wiosny. Chyba, że jednak komuś na tym zależało? Czy nie byłby wtedy jednak jak ouroboros, który zjada własny ogon?

Inne informacje: 

Kamieniołom Liban wydaje się nie być już otoczony korowodem policji. Informacje o tym, że można tam na nowo spacerować rozchodzą się powoli, jednak w końcu plotka pojawia się na tyle często, by można było uznać ją za wiarygodną.

Zamiast tego, ludzie zaczęli plotkować, że coś złego dzieje się w popularnym miejscu dla miłośników piwa oraz rodzimowierczej wiary – kopca Kraka. Ponoć coraz częściej ludzie unikają tego miejsca. Chociaż, czy jest to realnie dziwne? Ostatnio ludzie niechętnie gdziekolwiek wychodzą.

Jednym z kandydatów na Prezydenta Miasta Krakowa, o którym jest coraz głośniej, jest znany części bywalców Hejnału Jakub Finder. Już za miesiąc mieszkańcy miasta będą mogli zagłosować zgodnie ze swoją wolą oraz sumieniem. Do tego czasu z pewnością usłyszycie o wielu innych kandydatach, którzy będą kandydować!

Ostatnio jest głośno o planowanej sztuce, którą mają wystawić w teatrze Bagatela. Nowa odsłona „Hamleta” przykuwa uwagę mediów, często można trafić na plakaty promocyjne oraz pochwalne artykuły dziennikarzy z przed premier. Wydaje się, że wiele osób uda się w tym miesiącu do teatru! Z zapowiedzi można przeczytać:

„Tragedia zemsty i zwrócenie uwagi na sceny z duchem starego Hamleta, który opowiada, że śmierć ojca to coś czego się nie wybacza. Historia jest wszystkim znana, ale każdy reżyser kładzie nacisk na coś innego, przedstawienie interpretacji, która jest mało popularna, bo skupia się na uwypukleniu tego, że Hamlet nigdy nie chciał władzy, chciał się mścić na swojej rodzinie.”

Ostatnią z wartych uwagi ciekawostek, jest pojawienie się kolejnego ciekawego artykułu na portalu paranormal-viev.pl. Tym razem jednak zebrał dość negatywne opinie od osób śledzących teorie spiskowe na serwisie.

Uwagi i logistyka:

  • W naszym świecie, wybory do samorządu Krakowa odbędą się dopiero 18 listopada.
  • Wprowadzamy do systemu kopert sugestię dotyczące ról + małe wątki. Jest więc spora szansa, że osoby z kopert będą mieli do Was jakieś sprawy etc. 
  • Jutro pojawi się zmodyfikowany system głodu, dostosowany do potrzeb dramy.
  • Jutro też pojawi się mechanika walki o wpływy oraz zasady Harpii, czyli status i plotki.
  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Część rzeczy będzie można zostawić sobie na zapleczu, nastawcie się jednak, że nie będzie wielkiej szatni dla graczy.
  • Gra zaczyna się punkt. 19:00.
  • W sobotę lokal będzie otwarty od 12:00. Można przyjść wcześniej i w ten sposób dorwać mnie w sprawie dogadania różnych spraw. Z racji jednak, że nie mam zmiany, prosiłbym aby gracze się z nami wcześniej umówili na konkretną godzinę.
  • Każdy gracz dramy dostaje zniżkę barową. Będzie też dramowe wino, ostateczna cena to 5 zł za kieliszek (taniocha, co nie?).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *