Kroniki Mroku: Hejnał Nocy VIII

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka „Biedronka” Ladra
Gdzie: ArcCafe Barakah, ul. Paulińska 28.
Kiedy: 18 czerwca (sobota), 18:00.
Realia: Wampir: Requiem II ed., Kraków
Design Doc: zachęcamy do lektury
Kontakt: mail krakowbynight@larpownia.pl; Discord.

Składka: 10 zł.

Składkę można wpłacić na nasze konto (preferujemy taką formę), albo przekazać ją na miejscu Agnieszcze.

Agnieszka Ladra
07 1140 2004 0000 3902 7924 8149

Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:

Noc Kupały była kolejnym ze świąt, być może jednym z najważniejszych, rytualnie celebrowanym przez Krąg Wiedźmy, a szczególnie Krakowskich Żerców. Przesilenie Słońca, zapowiadające miesiące, kiedy noce są najkrótsze. Co oczywiście znacząco przekładało  się na ich aktywność, działania, czas każdej nocy, a przez to na całe Danse Macabre. Nadchodził czas ciszy, który być może będzie ostatecznie wsparty budowanym coraz śmielej pokojem w mieście. Czy jednak budowany dom nie okaże się zbudowany z kart i nie załamie w kluczowym momencie?

Rytuały miały odbyć się w pobliżu Bagrów, w jednym z nowych klubów, należących do Tymona Brechlowskiego.

Wydawałoby się, że ostatnie zdarzenia stały się znaczącą kością niezgody wśród członków Rodziny. Atak nieumarłych na Antykwariat Oboedientia zaognił sytuację. Pojmani nieumarli: Wiktor Kłossowska oraz Gerard Rożenek ponieśli konsekwencje swoich czynów, choć prawdziwy sąd był jeszcze przed nimi. Sprawa również tyczyła się Liliany Lipińskiej i Kamila Parszewskiego, którzy nie zostali pojmani. Oskarżono ich o atak na Schronienie Heleny, co w Krakowskim prawie było niemal jednoznaczne z próbą zabójstwa. W wyniku tych zdarzeń krzyżowczyni Lancea skontaktowała się z Invictus, oferując spotkanie na neutralnej ziemi, aby wyjaśnić sprawę i się do niej odnieść. Tymon, jako, że należał zarówno do Niezwyciężonych, jak i Wiedźm, zaoferował, że zapewni bezpieczną przestrzeń do rozmów, na co wyrażono ogólną zgodę. Miało to pokryć się z czasem, który Krąg Wiedźmy przeznaczył na rytuały.

Niespodzianki tego wieczoru jednak nie miały się na tym zakończyć… albowiem jak wieść się niosła, dzisiaj miał być przedstawiony Rodzinie nowy członek ich społeczności. Informacja ta jednak rozeszła się szybko i nieoficjalnie, skąd szybko urodziło się pytanie – o kim mowa?

Na domiar tego, o czym słyszano już powszechniej, swoje przybycie zapowiedziała aktualna pani Wieliczki Amelia Erdély, informując przy tym, że ma niezwykle ważne wieści dla Krakowskiej Rodziny, co ostatecznie spowodowało, że zdecydowała się opuścić zamek swoich przodków. Był to dodatkowy powód, aby zjawić się na rytuałach Kręgu i dowiedzieć się co wampirzyca o dość dziwnej, mrocznej historii miała do powiedzenia.

Przydatne linki:

  • Opis Rodziny, zawierający podstawowe informacje o wszystkich postaciach biorących udział w grze oraz o znanych NPC (jeżeli się tacy pojawią).
  • Mapa domen Krakowa, z zaznaczeniem ważnych oraz ciekawych miejsc.
  • Wykłady o Kronikach Mroku na youtube. Zachęcamy posłuchać w celu lepszego zrozumieniu naszego settingu.

Uwagi i logistyka:

Widzimy się o 18:00 ponownie w lokalu ArtCafe Barakah, ul. Paulińska 28. Jak wspomniano wcześniej, mamy zarezerwowaną jedną salę na 20 osób + możemy rozejść się po całym lokalu, swobodnie zajmować tam stoliki i przestrzeń, ale na zasadzie bycia zwykłym klientem. Ponieważ lokal otwiera się dla nas o 18-tej, czyli teoretycznie będziemy pierwszymi klientami, nie powinno być żadnego problemu z miejscem.

ArtCafe znajduje się przy Teatrze. Tym razem najprawdopodobniej nie będzie w tym czasie żadnej sztuki teatralnej.

Co do kolejnych miesięcy naszej gry:

Odsłona w sobotę odbywa się rzecz jasna zgodnie z planem;

Na jesieni (wrzesień-październik) będziemy chcieli zrobić jedną dużą odsłonę, na której przyjmiemy graczy z zewnątrz – będzie ona stanowiła epilog projektu. Przekładamy ją na wrzesień dlatego, iż nasza aktualna sytuacja życiowa nie daje nam możliwości godnie zakończyć naszej dramy, a chcemy zrobić to z odpowiednim przytupem, dając sobie na to więcej czasu i wybierając lepszy dla nas czas na to;

Będziemy robić jeszcze w czerwcu ankietę, aby wybrać na jesieni termin, który będzie odpowiadał jak największej ilości osób.

Do zobaczenia! Widzimy się już w sobotę, 18-go czerwca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *